Policja

i

Autor: Komenda Miejska Policji zdjęcie ilustracyjne

policja

Pijana 27-latka wiozła dwójkę dzieci. Spowodowała kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia

2024-04-02 14:38

27-latka z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie wiozła autem dwójkę dzieci. Jedno z nich ma niespełna dwa lata, a drugie pięć. Kobieta w pewnym momencie spowodowała kolizję, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia. Wcześniej dokonała jeszcze kradzieży w sklepie.

"Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, gdy na jednym ze skrzyżowań w tym mieście kierująca skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, uderzyła w audi, po czym uciekła z miejsca zdarzenia" – poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

Kierująca audi 34-latka nie odniosła obrażeń. Powiadomiła policję. Chwilę po zgłoszeniu patrol zatrzymał skodę, która uczestniczyła w kolizji. Autem tym kierowała 27-latka.

„Zatrzymana kobieta miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoziła dwoje małych dzieci, niespełna dwuletniego synka i pięcioletnią córkę. Okazało się, że kobieta chwilę przed zdarzeniem drogowym widziana była w jednym ze sklepów w centrum Mławy, gdzie ukradła odzież i inne towary, po czym wybiegła ze sklepu. Była tam z dwojgiem dzieci” – przekazała asp. szt. Pawłowska. Funkcjonariusze odnaleźli w samochodzie 27-latki skradzione przedmioty.

27-latce grożą trzy lata więzienia

Nietrzeźwa kobieta trafiła do aresztu, a jej samochód został odholowany. Dzieci przekazano najbliższej rodzinie zatrzymanej pod tymczasową opiekę.

„Po wytrzeźwieniu 27-latka usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji drogowej dostała mandat w wysokości 3 tys. zł. Odpowie również za kradzież” – powiedziała rzeczniczka mławskiej policji

Sprawą dwojga dzieci powiadomiono sąd rodzinny.

Tak ma wyglądać metroteka na Targówku. Zobacz zdjęcia

Dziecko wypadło z okna, zmarło w szpitalu. Tragedia przy Płockiej w Warszawie