Alkohol

i

Autor: pixabay.com Alkohol

Pił alkohol i o tym nie wiedział - zaskakujące tłumaczenie pijanego kierowcy

2021-12-01 14:10

Czy można spożywać alkohol i o tym nie wiedzieć? Kompletnie pijany mężczyzna zatrzymany na A2 przekonywał policjantów, że to możliwe. O zaskakującym tłumaczeniu nietrzeźwego kierowcy przeczytacie w naszym artykule.

Nietypowe tłumaczenie usłyszeli policjanci pruszkowskiej drogówki od pijanego kierowcy. Do zatrzymania doszło w poniedziałek, 29. listopada. Funkcjonariusze zauważyli na autostradzie A2 samochód, który wyraźnie nie trzymał się swojego pasa. Jazda "wężykiem" wzbudziła uzasadnione podejrzenia mundurowych. Po chwili zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 60-letni mężczyzna. Po badaniu alkomatem okazało się, że jest kompletnie pijany! W organizmie miał 2,2 promila alkoholu. Nietrzeźwy został natychmiast zabrany do policyjnego aresztu. Gdy doszedł do siebie postawiono mu zarzut kierowania pod wpływem alkoholu i zadano fundamentalne pytanie - dlaczego? Jego odpowiedź zaskoczyła policjantów.

Chciał spalić rodzeństwo żywcem

Nie wiedział, że napoje są z alkoholem

Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze - grzywna oraz 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak tłumaczył, podczas jazdy pił napoje gazowane, a o tym, że są z alkoholem, dowiedział się dopiero od policji. Jakie gazowane napoje skutkują 2,2 promilami? Tego możemy się tylko domyślać.

Źródło: kpppruszkow.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!