Początek roku akademickiego na UW. Kiedy uroczysta inauguracja?

2022-09-29 9:44

Rusza nowy rok akademicki. Zajęcia dla studentów zwykle rozpoczynają się w październiku. Na Uniwersytecie Warszawskim nowy rok akademicki rozpocznie uroczysta inauguracja. Kiedy się odbędzie i jak się do niej przygotować? Czy jest obowiązkowa?

Rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023 na UW: Kiedy? O której godzinie?

3 października o godz. 14.00 w Auditorium Maximum na zabytkowym kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023 na UW: Wykład inauguracyjny

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Maria Siemionow – światowej sławy naukowczyni i mikrochirurg, profesor ortopedii i dyrektorka kształcenia mikrochirurgii na Uniwersytecie Illinois w Chicago (UIC). Specjalizuje się w mikrochirurgii, chirurgii ręki, chirurgii nerwów obwodowych i transplantologii. Jest pionierką opracowywanej nowej technologii tolerancji w transplantologii oraz terapii komórkowych regeneracji nerwów i mięśni. W 2008 roku kierowała zespołem, który przeprowadził pierwszą całkowitą transplantację twarzy w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: Najlepsze śniadania w Warszawie: Gdzie zjesz tanio i smacznie? [ADRESY]

Rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023 na UW: Czy jest obowiązkowe?

Inauguracja roku akademickiego zwykle nie jest obowiązkowa, ale dobrze się na niej pojawić, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy przygodę ze studiami. To czas, by poznać władze uczelni, ale także zwiedzić kampus czy poznać innych studentów. W tym roku wstęp na uroczystość inauguracji roku akademickiego na UW jest możliwy jedynie dla osób, które otrzymały imienne zaproszenia i potwierdziły udział w inauguracji.

Rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023 na UW: Transmisja online 

Transmisja online wydarzenia dostępna będzie na stronie uczelni (w języku polskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski oraz z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i napisami na żywo w języku polskim).

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jakie to państwo? Czy jedna podpowiedź wystarczy Ci, by zdobyć komplet?

Pytanie 1 z 15
Jakie państwo jest nazywane "krajem Tulipanów"?
Otwarcie metra na Targówku. Co mieszkańcy sądzą o nowych stacjach?