Pogoda na wrzesień

i

Autor: pixabay.com Pogoda na wrzesień

POGODA 6 i 7 września - prognozy na poniedziałek i wtorek

2021-09-06 8:31

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż, którego centrum znad Obwodu Kaliningradzkiego przemieści się nad Ukrainę. Polska pozostanie w zasięgu tego wyżu. Jeszcze początkowo nad wschodnimi i północno-wschodnimi rejonami kraju będzie powietrze pochodzenia arktycznego, ale z zachodu stopniowo będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Wyż nad Europą

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż, którego centrum znad Obwodu Kaliningradzkiego przemieści się nad Ukrainę. Polska pozostanie w zasięgu tego wyżu. Jeszcze początkowo nad wschodnimi i północno-wschodnimi rejonami kraju będzie powietrze pochodzenia arktycznego, ale z zachodu stopniowo będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie powoli spadać.

Szalona zabawa na weselu Karoliny Małysz

Pogoda na poniedziałek, 6.09

W poniedziałek będzie zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na północnym zachodzie okresami umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 19 st. C w centrum, do 23 st. C na zachodzie. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych, a na południu także wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i zachodzie kraju przejściowo wzrastające do dużego. Na południu lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 4 st. C na północnym wschodzie i lokalnie w rejonach podgórskich Karpat (przy gruncie około 0 st. C), około 9 st. C w centrum, do 12 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na południu także zmienny.

Pogoda na wtorek 7.09

We wtorek dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i południu okresami duże. W Karpatach Zachodnich słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północnym wschodzie, około 20 st. C w centrum, do 24 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego, nad morzem przechodzący w zachodni.

Pogoda w Warszawie 6 i 7.09

W poniedziałek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Źródło: PAP