Warszawa

i

Autor: pixabay.com Warszawa

Pogoda w Warszawie - UPAŁY zagrażają mieszkańcom stolicy! [PROGNOZA NA WEEKEND]

2021-06-18 15:32

Ten weekend może być naprawdę ciężki dla mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Prognozy zapowiadają upały! Spodziewamy się temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. W połączeniu z rozgrzanym betonem i stojącym powietrzem poskutkuje to prawdziwie piekielnym weekendem. Sprawdźcie prognozy na sobotę i niedzielę 19-20.06.

Upały w Warszawie - tak można streścić weekendową prognozę pogody dla stolicy. Fala tropikalnego gorąca, która dotarła do Polski, skutkuje tym, że życie w mieście staje się wprost nieznośne! Lejący się z nieba żar, rozgrzane nawierzchnie i ruch powietrza blokowany przez zabudowę to połączenie zagrażające zdrowiu i życiu. Upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci i osób starszych. W taką pogodę w mieście cierpią też zwierzęta - pamiętajmy, by nawet na chwilę nie zostawiać psów w zamkniętych samochodach. Prognoza pogody na weekend 19-20.06 dla Warszawy mówi o temperaturach przekraczających 30 stopni Celsjusza. Sobota i niedziela będą gorące nie tylko za dnia. Wysokich temperatur należy się spodziewać także wieczorem. Sprawdźcie, jaka będzie pogoda w Warszawie w ten weekend.

Czerwcowa Masa Krytyczna razem z rolkarzami i użytkownikami hulajnóg elektrycznych!
Sonda
Jaka temperatura jest dla Ciebie idealna?

Warszawa - pogoda na weekend 19-20.06

Sobota - pierwszy dzień weekendu będzie skwarny. Temperatura w najgorętszym momencie dnia wyniesie 32 stopnie Celsjusza. W  Słońcu temperatura odczuwalna może być jeszcze wyższa. Niebo będzie praktycznie bezchmurne. Przed Słońcem trudno będzie się więc schować. Nieco znośniej może być w parkach, gdzie cień dają drzewa. Noc również będzie bardzo ciepła. Termometry w Warszawie pokażą 17 stopni Celsjusza.

Niedziela - drugi dzień weekendu też będzie upalny. Przewiduje się 31 stopni Celsjusza. Wystąpi niewielkie, 30% zachmurzenie. Nie ma co liczyć na to, że ochroni nas przed upałem. W niedzielną noc, 20 czerwca, temperatura sięgnie 19 stopni Celsjusza.

Źródło: accuweather.com

Upały w Warszawie - IMGW ostrzega

Warszawa znalazła się w strefie wydanego przez IMGW ostrzeżenia II stopnia przed upałami. Alert szczególnie poważnie powinni traktować rodzice małych dzieci oraz osoby starsze - zaleca się pozostanie w domach. Jeśli jednak musimy wyjść na zewnątrz, pamiętajmy o tym, by mieć ze sobą wodę. Powinniśmy o nią zadbać także dla swoich zwierząt. Osobom pracującym w upał na zewnątrz, pracodawca powinien zaś zapewnić bezpłatne płyny i posiłki.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!