Upały w Polsce

i

Autor: Olgierd Rudak flickr.com Upały w Polsce

WARSZAWA - BRAMKI WODNE już wkrótce w stolicy! MPWiK zapowiada instalację

2021-06-18 11:33

Bramki wodne staną na ulicach Warszawy prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia – poinformował PAP rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka. W ten sposób miasto chce ulżyć mieszkańcom i mieszkankom podczas upałów. Więcej informacji w artykule.

Bramki wodne w Warszawie

"Myślę, że bramki pojawią się na początku przyszłego tygodnia, ale nie jest to jeszcze pewne, bo zależy od tempa ustaleń z urzędami dzielnic" – powiedział Smółka. Wyjaśnił, że "liczba i lokalizacja bramek zależeć będzie od ustaleń z burmistrzami dzielnic". "Do urzędów dzielnic wysłaliśmy prośbę o propozycję lokalizacji. Na tej podstawie - biorąc pod uwagę dostęp do naszej infrastruktury - będziemy ustalać lokalizacje" – wskazał. Smółka zaznaczył, że bramki wodne zużywają niewielkie ilości wody, dużo mniej niż kurtyny wodne. "Biorąc pod uwagę zużycie wody przez bramki musimy wypośrodkować między interesem mieszkańców podczas upałów, który dotyczy zdrowia, a oszczędzaniem wody" - wytłumaczył. Dodał, że już w weekend MPWiK będzie częstować mieszkańców Warszawy wodą z beczkowozów.

Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim. Zobacz jak to wygląda

Bramki wodne w polskich miastach

Bramki i kurtyny wodne funkcjonują już w wielu miastach Polski min. w Krakowie, Częstochowie, Kaliszu, a nawet w podstołecznym Otwocku.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!