centrum handlowe

i

Autor: Pixabay

Zakupy

Polska sieć sklepów odzieżowych bliska upadłości. Wniosek trafił do sądu

2024-06-20 13:07

Sieć sklepów z odzieżą sportową Active jest bliska upadłości. Jak donoszą branżowe media, do sądu trafił już wniosek w tej sprawie. Spółka aktywnie działała na rynku od 1998 r., jednak wkrótce może pożegnać się z klientami.

Sieć sklepów sportowych Active bliska upadłości

Active rozpoczęła działalność blisko 30 lat temu, kiedy to otwarto pierwszy sklep marki w Kielcach. W asortymencie znalazły się buty, odzież oraz akcesoria sportowe znanych marek, takich jak Adidas, Puma czy Reebok.

"Obecnie posiadamy sieć sklepów stacjonarnych na terenie całej Polski. Sprzedaż w internecie firma Active MG rozpoczęła w 2008 r." - czytamy na stronie internetowej marki. Stacjonarne punkty Active umiejscowiono w dużych galeriach handlowych, m.in. w Kaliszu czy Poznaniu.

Jak donosi branżowy portal dlahandlu.pl, sieć informowała już w niedawnym sprawozdaniu o swojej trudnej sytuacji i zagrożeniu dla płynności finansowej. Teraz spółka zbliżyła się do ogłoszenia upadłości.

"Sąd Rejonowy w Kielcach, V Wydział Gospodarczy Sekcja ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest ACTIVE MG Sp. z o.o. SPK, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt KI1L/GU/267/2024 wniosku wierzyciela, złożonego w dniu 22 maja 2024 r." - przeczytać można w sądowym wpisie, cytowanym przez wspomniane medium.

Galerie i centra handlowe w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Tańczące z promocjami 23.05.2024