Zmiany na placu Zbawiciela. Pilotaż został wydłużony

i

Autor: Twitter/Rafał Trzaskowski Zmiany na placu Zbawiciela. Pilotaż został wydłużony

Pomaluj plac Zbawiciela: trwa wyjątkowy konkurs! Urzędnicy zachęcają mieszkańców Warszawy do zaprojektowania malowideł

2021-05-18 14:01

Pomaluj plac Zbawiciela! Urzędnicy zachęcają mieszkańców Warszawy do zaprojektowania malowideł, które ozdobią betonowe zapory oddzielające kawiarniane ogródki od drogi. Chętni muszą się spieszyć, bo projekty można wysyłać mejlowo tylko do najbliższego piątku.

PRZEPIS NA LODY EKIPY WERSJA FIT | ESKA XD - Fit vlog #22
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Plac Zbawiciela jeszcze bardziej kolorowy? Wszystko za sprawą malowideł, które mają pojawić się na betonowych zaporach oddzielających powiększone kawiarniane ogródki od jezdni. Miasto ogłosiło konkurs i poszukuje artystów, którzy zaprojektują i wykonają ozdoby.

"W zeszłym roku bardzo nam się oberwało za to, ze te betonowe zapory są po prostu brzydkie. Ale one muszą tam być ze względów bezpieczeństwa, bo jednak utrzymujemy ruch drogowy na placu. Ale możemy zadbać o ich estetykę, dlatego ruszamy z konkursem na pomalowanie tych zapór"- mówi rzeczniczka urzędu miasta Monika Beuth-Lutyk.

Zapory znajdują się na trzech stronach placu - artyści mogą wysyłać projekty ozdobienia jednej z nich lub kilku.

"W tych projektach nie można używać żadnych logotypów, znaków. Nie oczekujemy haseł, nie jest to też miejsce na reklamę. To ma być kreatywne, twórcze podejście do ozdób które pojawią się na placu Zbawiciela"- dodaje Beuth- Lutyk.

Od autorów wszystkich zwycięskich prac, miasto planuje odkupić prawa autorskie do projektów- na co przeznaczy ponad 3 tysiące [3,3] złotych brutto.

Artyści powinni się spieszyć- czas na wysyłanie projektów mają tylko do najbliższego piątku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!