Nieuchwytny od 23 lat - ten przestępca jest, jak kameleon! [GALERIA]

2021-10-08 10:34

Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywa się od 1998 roku! Uniknąć schwytania przez policję udaje mu się dzięki swojej przebiegłości i talentowi do zmian wyglądu. W naszym artykule przeczytacie więcej na temat przestępcy-kameleona.

Częste zmiany wyglądu, przyjmowanie wymyślonych tożsamości i umiejętność omotania innych swoimi kłamstwami - to trzy najważniejsze cechy przestępcy-kameleona. Eugeniusz Gadomski jest ścigany przez policję już od 23 lat! Mężczyzna Poszukiwany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz kilku listów gończych. Ma bowiem na sumieniu liczne wyłudzenia i oszustwa, a ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości od 1998 roku jest jeszcze jednym ciężkim zarzutem pod jego adresem. Niedawno jego sylwetkę przypomniano na stronie Komendy Rejonowej Policji V dla Bielan i Żoliborza. Mundurowi apelują też o pomoc w ujęciu mężczyzny. Więcej o jego przestępstwach i zmianach wyglądu przeczytacie w dalszej części artykułu.

Beszamel: Piwo

Eugeniusz Gadomski - oszust, naciągacz, przemocowiec

Eugeniusz Gadomski ma na swoim koncie szereg przestępstw, z których Policja wymienia kilka. Mężczyzna wyłudził znaczną kwotę odszkodowania za pobyt w obozie koncentracyjnym, w którym nigdy nie przebywał. Ponadto ofiarą przestępcy często padały samotne kobiety, które ulegały jego kłamstwom i oddawały swoje pieniądze. Policja podkreśla, że jedną z nich dotkliwie okaleczył.

Eugeniusz Gadomski - jak dziś może wyglądać?

Ustalenie rysopisu przestępcy-kameleona nie jest łatwe. Policja podaje jednak kilka szczegółów, po których można go poznać i opisuje sposoby, z jakich Eugeniusz Gadomski korzysta zmieniając wygląd.

Eugeniusz Gadomski ma dziś 92 lata. Mierzy około 170-175 cm, ma piwne oczy, może nosić wąsy. Kolor włosów - siwy, choć bardzo możliwe, że przestępca je farbuje. Ponadto często zmienia fryzurę: widywany był z włosami związanymi w kucyk, obcięty „na jeża”, zaczesany do góry oraz na bok z przedziałkiem. Gadomski ma szczupłą, wyprostowaną sylwetkę i duże zadbane dłonie. Nosił złotą bransoletę oraz sygnet ze szlachetnymi kamieniami. Ubiera się elegancko, najczęściej nosi garnitury.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z komendą policji na Bielanach, ul. Żeromskiego 7 osobiście, telefonicznie pod numerami 47 723 71 61, 47 723 71 55, 47 723 71 56, całodobowym numerem 112 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl.

Źródło: zoliborz.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!