Do wypadku doszło na początku 2021 roku w Otwocku

i

Autor: Facebook/osp.otwockjablonna Do wypadku doszło na początku 2021 roku w Otwocku

kryminalne

Potrącił śmiertelnie dwie kobiety. Kierowca nie pójdzie do więzienia

2023-10-27 13:17

Na rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawiązki dla rodzin zmarłych kobiet w wysokości 3000 oraz 1500 złotych został skazany kierowca, który w 2021 roku śmiertelnie potrącił dwie starsze kobiety w Otwocku koło Warszawy.

Do wypadku doszło w styczniu 2021 roku na ulicy Poniatowskiego w Otwocku. Wówczas 20-letni kierowca seata potrącił tam na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie starsze kobiety. Obie z wielonarządowymi obrażeniami ciała zostały przetransportowane karetką do szpitali w Warszawie, gdzie zmarły.

"Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał, że mężczyzna jest trzeźwy" - informowała otwocka policja.

Kierowca został oskarżony o to, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż nie zachowując należytej ostrożności oraz prowadząc pojazd z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich odbywał się ruch na jezdni, potrącił poruszające się po przejściu dla pieszych kobiety, w następstwie czego doznały one urazów wielonarządowych skutkujących ich zgonem.

Jak poinformowała Joanna Adamowicz z Sądu Okręgowego dla Warszawy-Pragi mężczyzna usłyszał wyrok. Sąd uznał go winnym i skazał na karę rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat, nawiązki dla rodzin zmarłych kobiet w wysokości 3000 oraz 1500 złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. W okresie próby będzie one też pod dozorem kuratora. Musi również pokryć kosztu procesu.

Informację o wyroku jako pierwszy podał portal TVN Warszawa. "Proces w Sądzie Rejonowym w Otwocku rozpoczął się późną jesienią 2022 roku. Sprawę rozpatrywano na sześciu rozprawach. Wyrok zapadł 16 października, przewodniczącym był sędzia Konrad Bronowski" - napisał portal.

Szpital psychiatryczny "Zofiówka" w Otwocku. Jakie tajemnice skrywa?