We Will Rock You

i

Autor: TicketTree flickr.com We Will Rock You

Powstanie polska wersja musicalu We Will Rock You. Teatr Roma ogłosił casting

2022-08-22 15:37

Na tę wiadomość czekali wszyscy polscy fani grupy Queen. Warszawski Teatr Muzyczny Roma rozpoczyna prace nad polską wersją musicalu We Will Rock You. Ogłoszono już przesłuchania do zespołu wokalno-aktorskiego i tanecznego. Wiadomo też, kiedy możemy oczekiwać premiery.

Musical We Will Rock You to coś, co koniecznie muszą zobaczyć fani Queen. Spektakl oparty jest na największych przebojach brytyjskiej grupy. Scenariusz napisał Ben Elton, a dzieło pierwszy raz wystawiono w 2002 w Dominion Theatre. Musical szybko podbił serca wielbicieli Queen na całym świecie, dzięki czemu trafiał na deski teatrów w wielu krajach. Niedługo będziemy mogli obejrzeć także polską wersję We Will Rock You. Jej przygotowania podjął się warszawski Teatr Muzyczny Roma. Pierwszym etapem prac są przesłuchania zespołu wokalno-aktorskiego i tanecznego. Kiedy możemy się spodziewać premiery? O tym przeczytacie pod materiałem wideo.

SZCZERE WYZNANIE Brazylijczyka z KSW: Jestem fanem Nergala! Spotkałem go u...

We Will Rock You w Teatrze Roma. Kiedy premiera musicalu?

Roma zaprezentuje wersję non-replica musicalu, czyli autorską interpretację reżysera. Przygotowania rozpoczynają się od castingu (jego pierwszy etap zaplanowano na 5-8 września). Premierę wyznaczono zaś na wiosnę 2023.

O czym jest musical We Will Rock You?

Jak czytamy na stronie Teatru Muzycznego Roma: "WE WILL ROCK YOU opowiada o zglobalizowanym świecie przyszłości, w którym wszystkimi aspektami życia rządzi jedna korporacja, a posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane. Grupa buntowników, nie chcąc pogodzić się z taką ponurą egzystencją, podejmuje walkę, która ma dać im wolność, miłość i ROCKA"!

Widzowie usłyszą utwory takie jak "Bohemian Rapsody", "We Are The Champions", "A Kind of Magic" oraz tytułowy "We Will Rock You", który Queen zamieściło na płycie News Of The World z 1977.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!