Pracowodawca stawia niemoralne wymagania. Oczekuje, aby jego pracownice chodziły z nim nago do sauny

i

Autor: fot. Pixabay

social

Pracowodawca stawia niemoralne wymagania. Oczekuje, aby kandydatki chodziły z nim do sauny

2024-06-21 14:33

Na Linkedinie kobieta dostała niepokojącą ofertę pracy. Ogłoszenie było związane z branżą gamingową, a potencjalna pracowniczka miałaby zająć się pisaniem scenariuszy do gier. Sprawa obiegła social media i wywołała duże oburzenie wśród internautów.

Ogłoszenie o pracę, które zostało opublikowane na Linkedinie wywołało burzliwą dyskusję wśród internautów. Aktualnie "oferta praca" już nie jest dostępna na platformie, jednak jak powszechnie wiadomo, nic w internecie nie ginie. Ogłoszenie o pracę można zobaczyć, gdyż internauci utrwalili wszystko na zrzutach ekranu.

Kontrowersyjna oferta pracy. Rozmowa w saunie

Początek ogłoszenia zamieszczonego przez dyrektora "Spectrum Studio" Jacka Piórkowskiego nie wzbudza niepokoju. - Spectrum Studio pracuje nad nową przełomową grą: połączeniem "Life is Strange" (narracja), "Final Fantasy" (historia, bohaterowie), "Heart of Darkness" (poziom przygód), "The Turyst" (eksploracja i questy) oraz "Tony Hawk’s Pro Skater 2" (tricki i efekty specjalne). Główny bohater będzie saunamasterem, będzie zarządzać różnymi lokalami i decydować o szczegółach i ich klimacie (zapachu, muzyce, choreografii, o wszystkim). Poszukujemy Art Directora - jak możemy przeczytać w zamieszczonej ofercie pracy.

Aleksandra, która bezpośrednio dostała taką propozycję pracy, w komentarzach napisała, że w ogłoszeniu nie wyszczególniono oburzającego wymagania. Okazuje się, że wspomniane w nim sesje zdjęciowe w saunie wymagają od kandydatki pozowania nago.

Komentujący nie kryją oburzenia. Stanęli po stronie kobiety

Post z niepokojącą ofertą pracy bardzo szybko zdobył dużą popularność. Dyrektor "Spectrum Studio" nie widział nic złego w swoim ogłoszeniu, jako jedyny bronił swoich racji. - Nie chcę tracić czasu na wyjaśnianie, czym różni się ruska bania od sauny suchej. Musisz to poczuć. Możemy nawet zorganizować imprezę tylko dla kobiet, już to robiliśmy. Bez urazy, ale jeśli nie masz na to ochoty, znajdź pracę gdzie indziej. […] Powtórzę to jeszcze raz - nie chodzi o nagość. Chodzi o doświadczenie innego rodzaju sauny. Wilgotność wewnątrz bani czy sauny parowej wynosi około 90 proc. Tak więc ręcznik jest bardzo mokry po kilku sekundach - pisał do Aleksandry dyrektor Spectrum Studio.

Komentujący ostro skrytykowali mężczyznę i zadbali o to, aby ostrzec potencjalnych zainteresowanych przed ofertami pracy od firmy "Spectrum Studio".

Praca w czasach PRL. Ten QUIZ rozwiążesz, jeśli pamiętasz tamte lata

Pytanie 1 z 10
1. Nie ma chyba pracownika, który nie kochałby wolnych weekendów, jednak do 1973 roku pracowało się nie pięć, a sześć dni w tygodniu. Który dzień był jedynym dniem wolnym od pracy?
Policja szuka tego człowieka. Zrobił to z platformą dla niepełnosprawnych