Sylwester w Kaliszu. Co będzie się działo?

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Sylwester 2023/2024

Prawie wszystkie podwarszawskie miejscowości zrezygnowały z miejskiego Sylwestra. Dwie się wyłamały

2023-12-31 11:00

Większość miast znajdujących się w najbliższej okolicy Warszawy, podobnie jak sama stolica, zrezygnowało z organizowania miejskiej imprezy sylwestrowej. Są jednak dwa wyjątki. Zabawę swoimi mieszkańcom postanowiły zapewnić władze Legionowa i Otwocka.

W Otwocku Sylwester odbędzie się na Scenie Centrum mieszczącej się u zbiegu ulic Andriollego i Powstańców Warszawy. Start imprezy: 31 grudnia o godz. 21. Zabawę poprowadzi didżej z pomocą sekcji dętej. „Swingowe, twistowe i jazzowe klimaty, mnóstwo złota, rozgrzewające napoje” – zaprasza na swojej stronie otwocki ośrodek kultury. Koniec imprezy przewidziany na godz. 1 w nocy.

Legionowo zorganizowało dla mieszkańców i gości potańcówkę w Parku Zdrowia. Zabawę, która rozpocznie się o 22, a zakończy o godzinie pierwszej w nocy poprowadzi didżej. Rzecznik legionowskiego ratusza Kamil Stępkowski wyjaśnia, że władze miasta postanowiły zorganizować sylwestrową potańcówkę, po sukcesie tanecznych spotkań w parku, które odbywały się w okresie letnim.

Miasta rezygnują z organizowania Sylwestra przez oszczędności

Wiele samorządów nie organizuje sylwestrowych zabaw w powodów oszczędnościowych. "Wydatek organizacji tak dużej imprezy nie znalazłby uzasadnienia w przypadku Wołomina, ze względu na bliskość Warszawy. Zainteresowani uczestnictwem w takim wydarzeniu mieszkańcy gminy biorą udział w imprezie w stolicy, oddalonej o 20 minut jazdy pociągiem" – tłumaczy Anna Jurkowiecka miejskiego Wydział Mediów i Komunikacji.

Gdzie spędzić Sylwestra w Warszawie?

Stołeczny ratusz zaprasza do wspólnej sylwestrowej zabawy na plaży na bulwarze gen. Pattona, pomiędzy restauracją Bezkres a Przystanią Nowa Fala.

Wydarzenie rozpocznie się w południe warsztatami dla najmłodszych. Zaplanowano gry i zabawy ruchowe na plaży oraz drzewko życzeń – wypisywanie noworocznych życzeń i zawieszanie ich na choince na plaży. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz spędzić Sylwestra, sprawdź nasze propozycje.

Sylwester na początku lat 2000. Tak wtedy świętowano nowy rok

Historia z Koprem - Sylwester w PRL