Prezenty 2020: co Polacy znaleźli pod choinkami? Bedziecie zaskoczeni!

i

Autor: Canva.com Prezenty 2020: co Polacy znaleźli pod choinkami? Bedziecie zaskoczeni!

Prezenty 2020: co Polacy znaleźli pod choinkami? Będziecie zaskoczeni!

2020-12-28 9:50

Prezenty 2020: co Polacy znaleźli pod choinkami? Zielony symbol świąt niezbędny jest w każdym domu. Piękne drzewo nie tylko zdobi przestrzeń w pokoju. To właśnie pod choinką nie tylko grzeczne dzieci znajdują prezenty, które przynosi im Święty Mikołaj. Co Polacy dostali na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia? Czy epidemia koronawirusa miała wpływ na nasze podarunki?

Prezenty 2020: co Polacy znaleźli pod choinkami? Boże Narodzenie to wspaniały czas prezentów! Polacy mimo epidemii koronawirusa zdecydowali się tylko w niewielkim stopniu ograniczyć wydatki związane z upominkami dla najbliższych. Ponieważ galerie handlowe otworzono ponownie, wszyscy mogli w spokoju dokonać świątecznych sprawunków. Według raportu najbardziej spadły wydatki na podróże, bo o 72%, oraz wypoczynek i rozrywkę - o 43%. Na pierwszy cel przeznaczymy przeciętnie zaledwie 58 zł, a na drugi tylko 150 zł. 430 zł planowaliśmy wydać na jedzenie i picie w okresie świątecznym. To o 33% mniej niż jeszcze rok temu. Na prezenty przeciętnie Polak wydał 680 zł, czyli zaledwie o 8% mniej niż w roku 2019. Co znaleźliśmy pod choinką? Swoim bliskim Polacy podarowali między innymi: kosmetyki i perfumy, zabawki i akcesoria związane z hobby.

Prezenty 2020: co Polacy znaleźli pod choinkami?

Epidemia koronawirusa miała ciekawy wpływ na tegoroczne święta. Chcemy czuć się bezpiecznie więc... dbamy też o bliskich! Pod choinkami znalazły się miedzy innymi specjalne, kolorowe maseczki i upominki do domu. W mieszkaniach pozostaniemy zamknięci jeszcze przez kilka tygodni, zatem każda ozdoba z pewnością się przyda. Popularne w szczególności były świece zapachowe, mydełka i zestawy prezentowe.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła w czasie pandemii koronawirusa?
Tradycje bożonarodzeniowe. Czy znasz je wszystkie?