Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce

i

Autor: UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS OFFICE VIA AP

Ważne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski już przekroczył granicę z Polską

2023-04-05 7:31

Historyczna wizyta Wołodymyra Zełenskiego właśnie się rozpoczęła. Jak donosi szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, prezydent Ukrainy przekroczył polską granicę. Ok. godz. 11 ma nastąpić oficjalne powitanie jego i jego małżonki w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski już w Polsce

Rozpoczyna się historyczna wizyta prezydenta Ukrainy w naszym kraju. Wołodymyr Zełenski i jego małżonka przybyli tu na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

- Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekroczył granicę z Polską – poinformował w środę w TVN 24 szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. Dodał, że o godz. 11.00 nastąpi oficjalne powitanie w Pałacu Prezydenckim prezydenta Ukrainy i jego małżonki.

Czytaj także: Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Policja z całej Polski zjedzie do miasta, wystąpią utrudnienia

Pierwsza taka wizyta

- Pan prezydent Zełenski przekroczył granicę z Polską. Jest na terenie Polski – powiedział minister Marcin Przydacz. 

Przydacz podkreślił, że to "pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Zełenskiego wraz z małżonką w Polsce". Zaznaczył, że od wybuchu wojny to pierwsza taka wizyty w ogóle prezydenta Ukrainy. 

- Fakt, że wybiera Polskę, jako kraj pierwszy, jako kraj sąsiedzki, myślę, że pokazuje jaką rolę dzisiaj odgrywamy w polityce międzynarodowej - ocenił Przydacz.

Prezydencki minister poinformował, że po oficjalnym powitaniu prezydenta Ukrainy przez prezydenta Andrzeja Dudę przewidziano rozmowy, najpierw w cztery oczy w wąskim gronie, później w delegacjach. "Wieczorem wydarzenie natury publicznej, na które zapraszamy wszystkich Polaków, warszawiaków i Ukraińców mieszkających w Polsce" - powiedział.

Zobacz zdjęcia: Przygotowania do wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie

Niesłychane zdarzenia w Pabianicach. Kobieta przebiła wszystkich