Red Football

i

Autor: https://www.youtube.com/channel/UCEizmQoESbTSlmGXvWl9JEA

Protest Song z Teatru WARSawy dla manifestujących kobiet! Niezwykły głos solidarności

2020-11-02 18:36

Niezwykły głos solidarności z protestującymi na ulicach polskich miast kobietami popłynął z Teatru WARSawy. Z inicjatywy aktorki Anety Todorczuk, chór 27 aktorek zaśpiewał piosenkę, w której sprzeciwiają się ograniczaniu praw kobiet.

Protest w centrum Warszawy

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?

P​rotest song prosto z Teatru WARSawy!

27 aktorek wykonało piosenkę, którą od ponad roku, w monodramie "Kobieta która wpadała na drzwi" wykonuje Aneta Todorczuk. To właśnie ona wpadła na pomysł nagrania utworu, który opisuje sytuacje, przeciwko której burzą się kobiety i protestują na ulicach miast w całym kraju.

Aktorka przyznała, że wszystko zaczęło się w dniu, kiedy Trybunał Konstytucyjny poinformował o wyroku - nie mogła pójść na protest, bo chorowały jej dzieci. Postanowiła więc zaprosić koleżanki do wspólnego nagrania piosenki, którą wykonuje podczas spektaklu "Kobieta, która wpadała na drzwi".

"Napisałam więc na Facebooku, zachęcając do nagrania. Tu nie chodziło to, żeby wejść do studia. Wystarczyło nagranie na telefon, żeby było widać przekaz i emocje. W sumie nagrania przesłało 27 osób i udało nam się to zrobić mimo problemów technicznych i pośpiechu" - mówi Aneta Todorczuk.

Z pomocą aranżera Michała Lamży i reżysera i producenta Dawida Szurmieja powstał też teledysk.