Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Yuliia Tretynychenko / Pexels

Psy i koty mają wpływ na randkowanie? Sprawdź najnowsze badania!

2022-11-02 15:50

Czy posiadanie psa lub kota może spowodować, że rozstaniemy się z partnerem? Wyniki badań wskazują, że aż 3/4 polskich właścicieli psów i kotów zwraca uwagę na reakcje swoich zwierząt na osoby, z którymi się umawiają. Sprawdźcie, wyniki najnowszego badania z aplikacji randkowej.

Jak zwierzęta wpływają na randkowanie?

Badanie przeprowadzone w październiku tego roku przez agencję SW Research dla aplikacji randkowej Badoo wykazały, że jeśli randkujesz z osobą, która jest właścicielem psa lub kota, to randkujesz nie tylko z tą osobą, ale i jej pupilem. Psy i koty są traktowane przez wielu Polaków jako najlepsi przyjaciele lub członkowie rodziny.

Kiedyś stresujące było spotkanie z rodzicami, jak wykazują najnowsze badania teraz wpływ na to, czy związek przetrwa ma wpływ także to, czy nasz pupil polubi naszego partnera. Badanie wykazało, że aż 3/4 polskich singli, którzy mają psy lub koty, patrzy bardziej przychylnie na osoby, z którymi się spotykają, jeśli ich zwierzęta je polubią. Czy to oznacza, że jeśli pies lub kot twojej sympatii cię nie polubi, to taka osoba zerwie z tobą kontakt? W przeprowadzonej ankiecie blisko połowa respondentów zaznaczyła, że mogłaby zakończyć związek, jeśli ich zwierzak nie polubiłby się z nowym partnerem.

Reakcja czworonoga na nas ma wpływ na randkowanie z jego właścicielem. W badaniu wyszło, że aż 61% osób randkujących uznaje za „czerwoną lampkę”, jeśli ich pies lub kot nie polubi nowo poznanego partnera. 1/3 singli badanych przez Badoo uważa, że negatywna reakcja ich pupili na osobę, z którą się umawiają, może oznaczać, że partner nie jest dobrym człowiekiem lub ma złe intencje.Nie oznacza to, że randkowanie z właścicielami czworonogów jest dodatkowo utrudnione. Pupile mogą też spajać związek. Więź między właścicielem a jego albo jej zwierzakiem jest dla wielu osób bardzo ważna, dlatego warto, postarać się, aby także czworonożni podopieczni czuli się dobrze w naszym towarzystwie. Wspólny spacer z psem, czy zabawa z kotem może przynieść nam wiele radości i spowodować, że właściciel czworonoga spojrzy na nas łaskawszym okiem.

  • Zdjęcie profilowe z pupilem może pomóc w randkowaniu?

Jeśli posiadasz psa lub kota, to może okazać się, że wspólne zdjęcie z nim lub informacja o posiadaniu zwierzaka może ci pomóc w znalezieniu partnera. Okazuje się, że 1/5 badanych uważa, że osoba ze swoim pupilem na zdjęciu w aplikacji randkowej wydaje się bardziej atrakcyjna, a według 27% jest bardziej odpowiedzialna i opiekuńcza.