Pizza

i

Autor: Pexels

Pyszności

Ranking najlepszych pizzerii w Europie. Wśród nich lokal z Warszawy

2023-12-26 16:29

Kto nie kocha pizzy, niech pierwszy rzuci kamieniem. To jedno z tych dań, które sprawdzają się zawsze i cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Szczególnie dobrze jest wiedzieć, że wśród warszawskich lokali znajduje się także miejsce wyróżnione w rankingu najlepszych pizzerii w Europie.

Istnieje kilka powodów, dla których pizza jest popularnym i uwielbianym przez wielu daniem. Zwykle składa się ona z chrupiącego ciasta, aromatycznego sosu pomidorowego i smacznych dodatków, takich jak ser, mięso, warzywa czy owoce morza. 

To połączenie smaków sprawia, że ​​pizza jest bardzo smaczna i satysfakcjonująca dla podniebienia. Nic dziwnego, że powstają rankingi najlepszych pizz w Europie. Co więcej, wśród wyróżnionych lokali znalazły się również ten warszawski!

Czytaj także: Gdzie iść na piknik w Warszawie? W weekend te miejsca przyciągają

Najlepsza pizza w Warszawie. Warszawski lokal wyróżniony w rankingu

Pizza to potrawa, która łatwo się dzieli, dzięki czemu może być podawana na imprezach, spotkaniach rodzinnych czy przyjęciach. Między innymi dlatego warto wiedzieć, gdzie udać się z przyjaciółmi na najlepszy, włoski placek. Tym bardziej, że mamy na niego szansę w Polsce. Nie trzeba się wybierać do Italii, by dobrze zjeść.

Prestiżowy włoski przewodnik „50 Top Pizza” ogłosił tegoroczną listę najlepszych pizzerii w Europie. W tegorocznym zestawieniu są aż trzy restauracje z Polski – to pizzerie z Gdańska, Warszawy oraz Pabianic. Na 34. miejscu znalazło się gdańskie "Ostro", na 38. miejscu "Ciao a Tutti" z Warszawy i na 46. pozycji "Zielona Górka" z Pabianic.

Warto dodać, że w ranking nie obejmuje pizzerii z Włoch - twórcy przewodnika mają odrębny ranking dla lokali ze swojego kraju. Polskie lokale mają zatem świetny poziom. Jednakże w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem pizzerie „Ostro.” i „Ciao a Tutti” spadły o kilka pozycji w dół, awansowała jedynie „Zielona Górka”.

Czytaj także: Jak dobrze znasz warszawskie przysmaki? Tylko prawdziwy łasuch odpowie na wszystkie pytania [Quiz]

"Ciao a Tutti" wyróżnione w prestiżowym zestawieniu

W jednej z ulubionych pizzerii warszawiaków, żoliborskiej "Ciao a Tutti", jury konkursu szczególnie polecają pizzę z czterema rodzajami pomidorów, grzybami i prosciutto. Na deser warto też spróbować autorskiej wersji panna cotty — tradycyjnego włoskiego deseru.

Podsumowując, pizza jest lubiana przez wiele osób z wielu różnych powodów, w tym z powodu jej smaku, łatwości przygotowania i podania, uniwersalności i przystępnej ceny. Warto jednak jeść ją tam, gdzie nawet znawcy tematu zachwycają się kunsztem pizzermana. Życie jest za krótkie na słabą pizzę.

Zobacz zdjęcia: Wiosna sprzyja miłości. Gdzie można oświadczyć się w Warszawie?

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock