w warszawie

Upał w stolicy. Jak warszawianki i warszawiacy radzą sobie z takim skwarem?

2024-07-10 14:19

Temperatura zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych. Upał daje mocno popalić, większość mieszkańców zdecydowała się zostać w domu. Sprawdziliśmy, jak warszawianki i warszawiacy dają sobie radę z tak wysoką temperaturą, będąc na mieście. Zobaczcie zdjęcia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed skrajnymi upałami. Dzisiaj w Warszawie temperatura wynosi 34°C. W kolejne dni będzie wahać się od 32°C do 35°C, więc nie zapowiada się na to, aby na dniach zrobiło się chłodniej.

Upały w Warszawie. Jak radzą sobie z nimi mieszkańcy stolicy?

W niektórych miejscach w Warszawie można znaleźć wodne kurtyny, które dają ochłodę mieszkańcom. Niestety nie znajdziemy ich we wszystkich miejscach, np. na placu Konstytucji czy przy Metrze Centrum. W centrum na słynnej "patelni" rzeczywiście panuje niemały skwar i ciężko na niej wytrzymać. Przechodnie za wszelką cenę unikają środka tego betonowego placu i starają się szukać chociaż najmniejszego cienia.

Plac Konstytucji sprawia wrażenie miejsca, w którym jest chłodniej niż w samym centrum. Niestety pozory mylą, gdyż większość tego obszaru znajduje się na otwartym słońcu. Przechodnie starają się chować w cieniu małych drzew, które minimalnie przynoszą ulgę. Na tym placu nie znajdziemy żadnej wodnej kurtyny.

Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?