plac Zamkowy

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Atrakcje

Rodzinna impreza na placu Zamkowym. W programie wiele atrakcji i koncert Mikromusic

2024-05-31 15:54

W pierwszy weekend czerwca na placu Zamkowym odbędzie się Śródmiejski Dzień Europy. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji oraz spora dawka wiedzy o Unii Europejskiej. W programie wydarzenia znalazł się również koncert Mikromusic.

Śródmiejski Dzień Europy - atrakcje na pl. Zamkowym w Warszawie

Śródmiejski Dzień Europy zaplanowano na niedzielę, 2 czerwca. Piknik organizowany z okazji 20. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej rozpocznie się o godz. 14:00.

Jakie atrakcje czekają na uczestników imprezy? - Podczas pikniku, na stoiskach Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, na najmłodszych uczestników będą czekały kolorowanki i origami z motywami UE, dekoracje pieczątkami, malowanie twarzy oraz tatuaże. W fotobudce 360° będzie okazja do nagrywania filmów slow motion, bumerangów i robienia zdjęć - wyliczył śródmiejski ratusz.

Dla odwiedzających zostanie udostępniona strefa multimedialna, wyposażona w zestawy konsoli oraz kontrolery ruchu. Fani tradycyjnej rozrywki ułożą natomiast wielkoformatowe puzzle. Wśród atrakcji znajdzie się również wspólne tworzenie kotylionów z flagą UE. - Nie zabraknie również gadżetów, słodyczy oraz popcornu - dodali urzędnicy.

Uczestnicy imprezy będą mieli szansę dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Poznają lepiej Fundusze Europejskie oraz wezmą udział w spotkaniach z ekspertami, które zaplanowano na godz. 15:30 oraz 17:30.

W programie nie zabraknie również atrakcji muzycznych. O godz. 14:30 i 16:30 na scenie wystąpi zespół Happy New Girls. O godz. 18:30 zagra gwiazda wieczoru, czyli Mikromusic. Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Święto Ogrodu Saskiego - zobacz zdjęcia:

Pałac Krasińskich otwarty dla wszystkich. Skarby w centrum Warszawy