Świąteczna zbiórka żywności

i

Autor: Patryk Wójcik

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. Sprawdź, co kupić, by pomóc

2022-11-24 20:53

Już 25 listopada rusza 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Jak co roku, do wielu sklepów zawitają pomarańczowi wolontariusze, których będziecie mogli poznać między innymi przez identyfikatory. To właśnie oni w zeszłym roku zebrali 250 ton żywności, teraz liczą na więcej.

"Święta godne, a nie głodne" - pod tym hasłem rusza 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Odbędzie się ona 25 i 26 listopada na terenie Warszawy i okolic. 

- Zbiórka będzie odbywała się w 140 sklepach, w tych większych oraz mniejszych i marketach. W tę akcję angażuje się 4 tysiące wolontariuszy. To właśnie dzięki nim możemy prowadzić zbiórkę na tak szeroką skalę - mówi Katarzyna Śniegocka z Banku Żywności SOS w Warszawie.

Wielu z nas stara się szczególnie w okresie świątecznym pomóc drugiej osobie. Jeśli chcemy dołączyć się do zbiórki, warto to zrobić mądrze. Powinniśmy kupować produkty z długą datą ważności, z racji że nie wiemy, kiedy żywność trafi do potrzebujących.

- Produkty z długą datą ważności to np. mąka, makaron, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao - wymienia Śniegocka.

Gadaj Zdrów EXTRA - Szczepienie przeciw krztuścowi u kobiet w ciąży

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?

Dokładną listę sklepów, gdzie pojawią się wolontariusze, znajdziecie na stronie bzsos.pl.