Koronawirus na Śląsku. Premier Mateusz Morawiecki: Wirus wciąż atakuje w kopalniach

i

Autor: Twitter; Kancelaria Premiera Koronawirus na Śląsku. Premier Mateusz Morawiecki: "Wirus wciąż atakuje w kopalniach"

Rząd rozważa ponowne wprowadzenie obostrzeń. To przez znaczny przyrost zachorowań

2020-06-10 17:55

Ministerstwo Zdrowia rozważa ponowne wprowadzenie obostrzeń. To w związku ze znacznym wzrostem zachorowań na koronawirusa w ostatnich dniach. Tylko w poniedziałek w woj. śląskim odnotowano 268 zakażeń. A to nie jedyne ognisko koronawirusa w ostatnim czasie. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Kolejne ogniska koronawirusa w Polsce

Bez wątpienia najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku. To tam z dnia na dzień znacznie przybywa zarażonych koronawirusem. Kolejne ogniska tworzą się też na Mazowszu, m.in. w szpitalu w Wołominie. Koronawirusa potwierdzono też w warszawskim przedszkolu. Z kolei w Muzeum Narodowym w Krakowie sześciu pracowników otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa, a 50 osób wciąż czeka na wyniki. Statystyki rosną, a to może oznaczać powrót do obostrzeń.

Czytaj także: Kraków: koronawirus w Muzeum Narodowym. Zamknięty Gmach Główny

Czy rząd ponownie wprowadzi obostrzenia?

Jak przyznał dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski, rząd rozważa powrót do obostrzeń. Jednak nie na taką skalę, jak to było jeszcze kilka tygodni temu.

- Na dziś poza ogniskami śląskimi tej skali nie obserwujemy. Trudno więc powiedzieć, że będziemy przywracać obostrzenia. jest taka możliwość, ale podkreślamy, że całkowitego lockdownu, jaki mieliśmy w ostatnich tygodniach, na pewno nie będzie - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także: Koronawirus w Wołominie: kolejne przypadki potwierdzone w szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Tak wygląda SOR podczas pandemii koronawirusa

Będzie więcej zachorowań

Jak podkreślił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki, w najbliższym czasie należy spodziewać się wzrostu zachorowań.
- Spodziewamy się w najbliższych 8-10 dniach jeszcze dość wysokiego poziomu identyfikacji przypadków osób zakażonych. Może 200, może 300 osób. Dzisiaj prawdopodobnie będzie to trochę mniej, ale jutro znowu więcej ponieważ testowane są bardzo duże grupy górników i rodzin górników - powiedział Morawiecki.

Ile zachorowań w Polsce?

Na tę chwilę w Polsce potwierdzono 27 560 przypadków koronawirusa. 1 183 osoby zmarły. Bieżące informacje dotyczące liczby zakażonych możecie śledzić w naszej relacji, czyli >>TUTAJ<<.

Twoja postawa wobec koronawirusa. Sprawdź, jakim typem jesteś

Pytanie 1 z 8
Od czasu wybuchu pandemii starasz się nie wychodzić z domu