Samorządowcy sprzeciwiają się Polskiemu Ładowi. Do protestu dołączyła też stolica

i

Autor: Konrad Traczyk Samorządowcy sprzeciwiają się "Polskiemu Ładowi". Do protestu dołączyła też stolica

Samorządowcy sprzeciwiają się "Polskiemu Ładowi". Do protestu dołączyła też stolica

2021-10-06 18:43

Samorządowcy z całej Polski sprzeciwiają się zmianom proponowanym w ramach tzw. Polskiego Ładu. Na wspólnej konferencji przekonywali, że zaszkodzi on zarówno dużym, jak i mały miejscowościom. Chodzi m.in. o spore straty finansowe, które utrudnią funkcjonowanie samorządów. W akcji biorą udział także władze stolicy.

Samorządowcy przeciwko "Polskiemu Ładowi"

Samorządowcy z całej Polski sprzeciwiają się wprowadzeniu tzw. Polskiego Ładu. Na wspólnej konferencji prasowej wskazywali, że może on mieć negatywne skutki dla mieszkańców zarówno dużych, jak i małych miejscowości. Zmiany - jak mówi prezydent Rafał Trzaskowski - boleśnie mogą odczuć też mieszkańcy stolicy.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

- Chodzi przede wszystkim o to, żeby wszystko to, co ekstra robi Warszawa zostało ucięte, bo rządzący po prostu nie lubią tych naszych działań. My ratujemy wszystkie organizacje pozarządowe, które straciły wsparcie od rządu, fundujemy in vitro, dodatkowe lekcje w szkołach, sprzęt dla szpitali. Te wszystkie działania dzisiaj są niestety narażone - mówi Rafał Trzaskowski.

Radny PiS broni Polskiego Ładu

Tego typu opinie dziwią stołecznego radnego PiS, Wiktora Klimiuka:

- Ta konferencja wygląda po prostu na szykowanie alibi na kolejne podwyżki różnych opłat, szykowane przez prezydentów poszczególnych miast oraz na wytłumaczenie, dlaczego inwestycje, które nie są od lat zrealizowane, nadal nie będą zrealizowane - mówi Wiktor Klimiuk.

Czerwone czy białe - czy rozpoznasz te najpopularniejsze wina?

Pytanie 1 z 22
Nero w nazwie wina Nero d'Avola to czarny, a jaki ma kolor wino?

W środę 13 października w stolicy ma odbyć się zgromadzenie samorządowców, którzy sprzeciwiają się zmianom planowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!