Tunel POW

i

Autor: pixabay.com / ESKA

Sesje zdjęciowe w tunelu POW - jeden kierowca próbował STANĄĆ NA GŁOWIE! [WIDEO]

2022-01-04 8:42

Od otwarcia ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy nie zabrakło wyjątkowo nieodpowiedzialnych użytkowników, którzy narazili innych na niebezpieczeństwo - powiedziała PAP rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Jeden z nich wysiadł z auta i próbował stanąć na głowie w tunelu, inni urządzają tam sesje zdjęciowe. W sieci pojawiło się wideo

Monitoring rejestruje zachowania kierowców

W ciągu niespełna dwóch tygodni od otwarcia ursynowskim odcinkiem Południowej Obwodnicy Warszawy przejechało już ponad pół miliona kierowców. "Zdecydowana większość zachowuje się zgodnie z przepisami. Niestety, zdarzają się też wyjątkowo nieodpowiedzialni użytkownicy, którzy narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników najdłuższego w Polsce tunelu" - podkreśliła rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. "Ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem. Obraz z kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem, które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także zapisywany jest przez system monitoringu. Każde zatrzymanie pojazdu czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu" - tłumaczyła Małgorzata Tarnowska.

W formie 24: owoce i warzywa najbardziej skażone pestycydami

Sesje zdjęciowe, przerwa na sikanie i... stawanie na głowie

Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu POW do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów. "Dzień później rozmowy na pasie awaryjnym, a w okresie świątecznym kolejnych kilka niebezpiecznych zdarzeń. Od zatrzymania pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, przez zatrzymanie za sprawą potrzeby fizjologicznej dziecka, czy też nocną akcję z zablokowaniem wjazdu od strony Wilanowa, by zrobić sesję zdjęciową wewnątrz tunelu" - wyliczyła. "Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej" - podała. Przypomniała, że zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym pojazdy nie mogą się zatrzymywać w tunelu. "Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będą przekazane policji" - zapowiedziała. Zapisy z kamer w tunelu POW trafiły też na Facebooka GDDKiA. Widać na nich wybryki opisane przez rzeczniczkę. Wideo zamieszczamy poniżej.

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu POW

W ursynowskim tunelu zaczął funkcjonować również odcinkowy pomiar prędkości, który zarejestrował już 4623 naruszenia - przekazała PAP rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Dodała, że w kierunku Terespola było 1886 naruszeń, a w kierunku Poznania - 2737. Rzeczniczka GITD podkreśliła, że na kontrolowanym odcinku, kierujący najczęściej przekraczają prędkość o 11-20 km/h - jest to 65 proc. wszystkich naruszeń. "Urządzenia zarejestrowały 59 przypadków przekroczenia prędkości o co najmniej 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenie prędkości" - dodała.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!