Z Warszawy

Skwer Krasińskiego powstaje w Warszawie. Pierwszy odcinek już gotowy [ZDJĘCIA]

2024-05-24 19:41

Pierwszy odcinek skweru Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu czeka już na spacerowiczów. Do ich dyspozycji są nowe alejki z ławkami, otoczone zielenią. Jednocześnie, jak przekazał ratusz, trwają prace na drugim odcinku inwestycji.

Skwer Krasińskiego na Żoliborzu - pierwszy odcinek już gotowy

- Skwer Krasińskiego powstaje po południowej stronie pasa drogowego ul. Krasińskiego, na odcinku od ul. Broniewskiego do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69. Inwestycja została podzielona na cztery etapy. Właśnie zrealizowano pierwszy z nich: od ul. Broniewskiego do ul. A. German - poinformował stołeczny ratusz pod koniec maja.

Na ukończonym odcinku pojawiło się kilka tysięcy roślin - byliny, rośliny cebulowe i krzewy oraz 24 drzewa. Przestrzeń wzbogaciła się również o trawniki. Na spacerowiczów czekają alejki z nowymi ławkami i latarniami. Przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Broniewskiego przebudowano także chodnik.

- Obecnie trwają prace na drugim odcinku skweru: od ul. A. German do ul. Przasnyskiej. Powstaje tu główna aleja i wykonywane są roboty ziemne. Jednocześnie wygrodzono również odcinek nr 3, od ul. Przasnyskiej do ul. Krasińskiego 57. W przeciągu miesiąca rozpoczną się tam prace drogowe - zaznaczyli urzędnicy.

Zgodnie z obowiązującym planem jeszcze w tym roku ukończone powinny zostać łącznie trzy odcinki. Później wykonawca przystąpi do realizacji czwartego, czyli ostatniego z nich.

- Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mogli podziwiać na skwerze ponad 100 drzew: m.in. grusze, głogi, świerki, sosny czy lipy. Zaplanowano nasadzenia kilkudziesięciu tysięcy roślin - krzewów (m.in. róże, lilaki, derenie) oraz bylin i roślin cebulowych (np. narcyzy, tulipany). Na skwerze pojawią się także wielobarwne, pachnące łąki i pnącza oraz trawy ozdobne - podkreślił ratusz.