bieg

i

Autor: PickPik

Sport

Skyliner Everest Run 2023. Uczestnicy wbiegną w Warszawie na wysokość Everestu

2023-04-14 18:08

Już 15 kwietnia w Warszawie odbędzie się Skyliner Everest Run. Impreza potrwa aż 24 godziny. W tym czasie biegacze będą mieli okazję wbiec po schodach na wysokość Everestu, 56-krotnie pokonując schody stołecznego Skylinera.

Skyliner Everest Run 2023 w Warszawie

- Jeśli masz już zaliczoną Gubałówkę, szczyt Łysicy, oglądałeś widoki z wierzchołka Górki Kazurki, to czas najwyższy na Mount Everest! Żeby zdobyć Dach Świata, potrzeba zwykle całych lat przygotowań, tysięcy wydanych na sprzęt i baaardzo wyrozumiałej żony lub wspierającego męża. U nas będzie łatwiej, choć też nie będzie lekko. Oto przed Tobą szansa na wspięcie się na najwyższy szczyt Ziemi w samym centrum Warszawy! - zachęcają do udziału w wydarzeniu jego organizatorzy.

Skyliner Everest Run - na czym polega impreza?

Skyliner Everest Run to 24-godzinny bieg po schodach. Organizatorzy obliczyli, że aby wbiec na wysokość Everestu, trzeba 56 razy pokonać schody warszawskiego Skylinera. Budynek ma łącznie 41 pięter.

- W dół możesz zjechać windą. Impreza trwa 24 godziny – to Ty decydujesz, jak je wykorzystasz. Możesz sobie robić przerwy w dowolnych momentach. Możesz sobie nawet pojechać do domu, przespać się i wrócić zregenerowany na atak szczytowy - dowiadujemy się.

Czytaj również: Finał Pucharu Polski na PGE Narodowym. Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Skyliner Everest Run 2023 - data i godzina startu

Skyliner Everest Run rozpocznie się 15 kwietnia o godz. 9:00. Jak wyżej wspomniano, wydarzenie potrwa dobę.

- Zawodnicy będą startować w ośmiu grupach, odpowiednio o godzinach: 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00 i 17:00. W pierwszej grupie startowej będzie 65 miejsc (25 dla uczestników z drużyn sztafetowych i 40 dla uczestników indywidualnych), a w pozostałych po 40 miejsc. Grupę startową wybiera się przy rejestracji według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” (do wyczerpania limitu miejsc w danej grupie). Dla wszystkich uczestników – niezależnie od grupy startowej – impreza kończy się w niedzielę 16 kwietnia o godz. 9:00 - przekazali organizatorzy.

Wspomniane sztafety będą się składały z łącznie czterech osób. Wśród nich znaleźć się musi co najmniej jedna kobieta.

Na tegoroczną imprezę zgłosiło się już ponad 160 osób. Każda z nich samodzielnie zadecyduje, ile razy i w jakim tempie będzie chciała przemierzyć schody.

Organizatorem biegu jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK, która zainicjowała akcję „Biegamy po schodach”. Wpisowe uczestnika wynosi min. 250 zł, a cała zebrana kwota trafi na organizację biegu oraz realizację innych działań zaplanowanych przez fundację.

Zobacz, jak wygląda malutki lemur, który urodził się w Warszawskim ZOO:

Tańcula ma szalony pomysł na pojedynek na FAME MMA. Wyzywa kilku rywali na raz