Sokół Varso

i

Autor: https://www.facebook.com/PeregrineProjectPoland / pixabay.com Sokół Varso

Varso wrócił do gniazda! Młody sokół zniknął przed kilkoma dniami

2022-05-25 15:09

Choć niedawno przyszedł na świat, ma już za sobą pierwszą wielką przygodę. Mały sokół Varso spędził kilka dni "na gigancie" poza gniazdem na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Varso zaginął - ta informacja zelektryzowała wszystkich, którzy podglądają życie sokołów wędrownych z gniazda na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Varso to młody samiec, który wraz ze swoimi siostrami wykluł się pod koniec kwietnia (pisaliśmy o tym tutaj). Od początku wyróżniał się na tle tegorocznego lęgu Franka i Gigi. Maluch był bardzo głośny, aktywny, niezwykle ciekawski i odważny. Przez tę ostatnią cechę rodzice i opiekunowie ze Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół mieli z nim urwanie głowy. Ptak często wychodził z gniazda i zsuwał się po blaszanym dachu do rynny. Łatwo było go jednak znaleźć. Kilka dni temu to się jednak nie udało. Obawiano się najgorszego, lecz ostatecznie wszystko skończyło się dobrze.

Polecamy: FB ESKA Warszawa News - informacje ze stolicy i regionu

Varso już w gnieździe, ale wciąż ma apetyt na przygody

W poszukiwania ptaka zaangażowało się wiele osób, w tym operator drona! To dało efekt - Varso został odnaleziony. Okazało się, że cały czas był na dachu Pałacu. Sokoła pochwycono i przekazano do Ptasiego Azylu, gdzie sprawdzono stan jego zdrowia.

Najsilniejszy policjant w Polsce. Gorzowski funkcjonariusz nie ma sobie równych

Ptak wrócił już do swojego gniazda. Kilka dni "na gigancie" wcale nie osłabiły jego apetytu na przygody. Gdy tylko napełnił żołądek, znów zaczął rozrabiać i kręcić się po najbliższej okolicy. Opiekunowie spodziewają się, że Varso szybko nauczy się latać. Wówczas będzie mógł wyprawiać się na znacznie dalsze wycieczki. Zobaczcie nagranie, z umieszczenia małego sokoła z powrotem w gnieździe.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!