Sokoły z PKiN mają pisklęta

i

Autor: https://www.facebook.com/PeregrineProjectPoland/ Giga z pisklętami

Sokoły z PKiN mają pisklęta! Zobaczcie dzieci Franka i Gigi [WIDEO]

2022-04-25 15:12

Możemy już pogratulować rodzicom kolejnych pociech! Franek i Giga, para sokołów wędrownych z Pałacu Kultury i Nauki doczekała się piskląt! W naszym artykule znajdziecie nagranie, na którym widać maluchy.

Franek i Giga to dobrze znane mieszkańcom i mieszkankom Warszawy sokoły wędrowne. Ich gniazdo znajduje się na szczycie Pałacu Kultury i Nauki, a dzięki umieszczonej tam kamerze możemy stale podglądać ich życie. Już w marcu pisaliśmy o ich pierwszym tegorocznym jaju. Później giga zniosła kilka kolejnych, a teraz z radością możemy donieść o pisklakach! Przełom kwietnia i maja to czas, gdy młode sokoły wędrowne zaczynają przebijać skorupki. Pierwszy ptak wykluł się 20 kwietnia. Dwa następne 21 i 23 kwietnia, a czwarte jajo wciąż jest wysiadywane. Mamy pierwsze nagranie z gniazda Franka i Gigi! Zobaczycie na nim, urocze pisklaki i troskliwą mamę.

Jeśli Roman chce dostać się do Formuły 1, nie może stać w miejscu

Pisklęta sokołów pod iglicą PKiN - WIDEO

Sokołami z Warszawy i innych polskich miast zajmują się członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół". Na swoim Facebooku udostępnili nagranie z trójką maleństw ogrzewanych przez mamę. Widzimy też czwarte, nadpęknięte jajo.

Sokoły z PKiN można też podglądać za pośrednictwem strony peregrinus.pl. Znajdziemy tam podgląd z gniazda Franka i Gigi pod iglicą Pałacu Kultury i Nauki. Warto dodać, że trwa konkurs na imiona dla maluchów. Swoje propozycje można wpisywać na peregrinus.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!