Spółdzielnia Kultury organizuje spotkanie poświęcone szkole. Sprawdź, czym możesz się podzielić!

i

Autor: Urząd Miasta st. Warszawy Spółdzielnia Kultury organizuje spotkanie poświęcone szkole. Sprawdź, czym możesz się podzielić!

Spółdzielnia Kultury organizuje spotkanie poświęcone szkole. Sprawdź, czym możesz się podzielić!

2022-09-19 8:52

Spółdzielnia Kultury to portal skupiający osoby, które nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami w ramach działań społecznych. Na wtorek 20 września zaplanowano spotkanie poświęcone szkole. Kto będzie gościem wrześniowego spotkania? Sprawdź szczegóły!

Spółdzielnia Kultury zaprasza na spotkanie

We wtorek 20 września, w godzinach 10-12 w Pałacyku Konopackiego Spółdzielnia Kultury zaprasza na spotkanie dla osób, którym bliska jest idea dzielenia się z innymi. Portal Spółdzielnia Kultury skupia osoby prywatne i organizacje, które nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami w ramach działań społecznych.

Czytaj także: 2000 kWh - ile to jest prądu? Ile prądu zużywamy w domu?

Spotkanie towarzyszy realizacji projektu Spółdzielnia Kultury – portalu ułatwiającego nieodpłatne pożyczanie i wypożyczanie zasobów potrzebnych do niekomercyjnego działania. Spotkania są cykliczne – wrześniowe w związku z rozpoczęciem roku szkolnego będzie poświęcone projektom związanym ze współdzieleniem w szkole.

Akcja Menstruacja

Gościem wrześniowego spotkania będzie Paulina Wasiluk z Akcji Menstruacja, która opowie o okresowej rewolucji w szkole, o tworzeniu i rozwijaniu projektu społecznego nie tylko w środowisku szkolnym oraz o tym, jak dzielenie się pomaga walczyć z wykluczeniem.

Spotkanie odbędzie się 20 września o godz. 10.00 w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej 11/13. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez internetowy formularz.

Czym jest Spółdzielnia Kultury?

Spółdzielnia Kultury jest portalem internetowym za pośrednictwem, którego, mieszkanki, mieszkańcy – przedstawicielki, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych – pożyczają sobie i wypożyczają nieodpłatnie zasoby (m.in. przestrzenie, rzeczy, umiejętności, wystawy, spektakle). Swoimi zasobami dzieli się blisko 200 organizacji, instytucji, przedstawicieli biznesu i osób prywatnych. To przedmioty (np. krzesła, nagłośnienie, rzutniki), przestrzenie (sale na spotkania, warsztaty), artyści gotowi wystąpić, wystawy oraz umiejętności (przeprowadzenie warsztatów).

Z bazy ponad 500 zasobów może skorzystać każda osoba, która wykorzysta je organizując niekomercyjne, bezpłatne działanie społeczne, edukacyjne lub kulturalne.

Czytaj także: Z Zakopanego na Hel na piechotę. Ruszyli, by zbierać fundusze dla chorej na SMA Zosi

Portal działa w duchu idei ekonomii współdzielenia, a celem jego działania jest ułatwienie realizacji oddolnych niekomercyjnych działań w Warszawie. Projekt realizowany jest we współpracy Centrum Komunikacji Społecznej Miasta Stołecznego Warszawy i Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów.

Metro na Bródnie coraz bliżej. Ostatnie prace przy nowych stacjach

Quiz. Sobotnia ortografia. "H" czy "ch"? Sprawdź się i zobacz, co pamiętasz z polskiego!

Pytanie 1 z 15
Który zapis jest poprawny?