Stolica wychodzi na przeciw niewidomym! Zamontowano specjalne tabliczki

i

Autor: um.warszawa.pl Stolica wychodzi na przeciw niewidomym! Zamontowano specjalne tabliczki

Stolica wychodzi na przeciw niewidomym! Zamontowano specjalne tablice

2022-02-16 22:03

Stołeczny ratusz wspomaga osoby z niepełnosprawnościami! W miejskich placówkach pojawiły się specjalne tabliczki, które mają wspomóc osoby niewidome i niedowidzące. A to wszystko dzięki umieszczonym na nich odpowiednio przygotowanym informacjom. Projekt realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Specjalne tabliczki dla niewidomych w stolicy

Stołeczny ratusz wychodzi na przeciw osobom z niepełnosprawnościami! W miejskich budynkach rozpoczął się montaż tabliczek informacyjnych dla osób niewidomych i niedowidzących. Jak mówi rzeczniczka warszawskiego magistratu, Monika Beuth-Lutyk - plansze umieszczono w m.in. w bibliotekach, ośrodkach i domach kultury, a także ośrodkach sportu i rekreacji.

EUROWIZJA 2022 [Kasia Węsierska i fit przekąski] | ESKA XD - Fit vlog #42

- To są tabliczki, które zostały przygotowane w powiększonym, kontrastowym druku, czyli myślimy tutaj o osobach niedowidzących, ale również są tam informacje w alfabecie Braille’a - tłumaczy Monika Beuth-Lutyk.

Tabliczki dla niewidomych

Monika Beuth-Lutyk dodaje, że na tabliczkach znajdują się też tzw. tagi.

- Te są w formie chipów, które umożliwiają dźwiękowy odczyt treści. Tutaj myślimy o osobach niewidomych, które również chętnie korzystają z coraz nowocześniejszych możliwości - dodaje rzeczniczka ratusza.

Podlaskie. Jak dobrze znasz województwo?

Pytanie 1 z 10
W którym podlaskim mieście znajduje się ten piękny pałac?
Pałac Branickich w Białymstoku

Tabliczki sfinansowano w ramach miejskiego budżetu obywatelskiego na 2021 rok.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!