Bank Żywności SOS

i

Autor: https://www.facebook.com/bankzywnosciwarszawa/ Bank Żywności SOS

Świąteczna Zbiórka Żywności 26-27.11 - jak wziąć udział w akcji Banku Żywności SOS?

2021-11-25 14:28

Wraca Świąteczna Zbiórka Żywności! Po rocznej przerwie znów możemy wesprzeć działania Banku Żywności SOS w Warszawie. Zbiórkę w stolicy i okolicach zaplanowano na 26-27. listopada. Jak wziąć w niej udział? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Bank Żywności SOS w Warszawie z radością powraca do Świątecznej Zbiórki Żywności, która ze względu na pandemię, nie mogła zostać przeprowadzona w stacjonarnej formie w zeszłym roku. Przed nami 25. edycja tego niezwykłego wydarzenia, w którym będzie można wziąć udział w dniach 26-27 listopada w Warszawie i okolicy. Zebrane jedzenie trafi do osób najuboższych jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Do zbiórki może przyłączyć się każdy! Zbiórka odbędzie się w ponad 100 sklepach i marketach, a w jej przeprowadzeniu pomoże nam 3000 wolontariuszy! W samej stolicy i pobliskich miejscowościach kilkadziesiąt tysięcy osób dostaje jedzenie z Banku Żywności SOS w Warszawie.

Poradnik Zdrowie: angina

– Święta to dla osób potrzebujących szczególnie trudny czas. Pragniemy, aby nie martwili się o to, z czego przygotują wigilijne i świąteczne potrawy. Dla nas żywność to godność, dlatego każdy, kto kupi choćby jeden dodatkowy produkt i wręczy go naszym wolontariuszom, podaruje wraz z jedzeniem godne święta 56 tysiącom naszych podopiecznych. – mówi Magdalena Krajewska, prezeska Fundacji.

Wsparcie najuboższych i ratowanie żywności przed zmarnowaniem

Inicjatywa świątecznej zbiórki to dopełnienie codziennej pracy fundacji, która każdego dnia ratuje jedzenie przed zmarnowaniem. Niesprzedane, lecz dobre jakościowo artykuły pozyskiwane są od dystrybutorów, producentów czy sieci handlowych, a następnie przekazywane osobom potrzebującym. Ratowane w ten sposób jedzenie to przede wszystkim produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia, jak np. owoce i warzywa, mleko, sery oraz pieczywo.

Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności zbierana jest żywność, dzięki której najubożsi mogą skomponować pełnowartościowe posiłki. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w ten sposób udało się zgromadzić prawie 11 ton żywności!

Jak przyłączyć się do Świątecznej Zbiórki Żywności?

Aby dołączyć do charytatywnej zbiórki wystarczy przy okazji wizyty w sklepie kupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności do spożycia, np. mąka, makaron, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, które szczególnie ucieszą najmłodszych.

Jak wesprzeć zbiórkę przez internet?

Osoby, które nie będą miały okazji zrobić zakupów w marketach 26. i 27. listopada, a chcą wesprzeć zbiórkę, mogą symbolicznie kupić paczkę z jedzeniem na stronie godneswieta.bzsos.pl.

Od lat Honorowym Patronatem zbiórkę obejmuje Prezydent m.st. Warszawy, zaś Partnerem Medialnym Wydarzenia są Miejskie Zakłady Autobusowe. Akcja wspierana jest też przez partnerów Banku Żywności SOS w Warszawie. Fundatorami Paczek zostali wieloletni partnerzy: Fundacja Unum, firma Model Opakowania, Dom Maklerski BOŚ oraz BNP Paribas Cardif w Polsce. W tym roku do grona Fundatorów Paczek dołączyli również Fundacja Deloitte Polska, wieloletni partner CHEP oraz operator logistyczny GXO. Dzięki uprzejmości Fraikin Polska fundacja zyskała zaś wsparcie floty samochodowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!