Szczepienia na koronawirusa w Poznaniu. W tych miejscach będą szczepić medyków i nie tylko

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Szczepienia na koronawirusa w Poznaniu. W tych miejscach będą szczepić medyków i nie tylko

Nawet 1,5 roku! Tyle może zająć szczepienie ludzi tylko z etapu "zero" i "jeden"

2020-12-16 19:08

Rządowy plan szczepień jest niemożliwy do zrealizowania - alarmuje stołeczny ratusz. Nawet 17 miesięcy może zająć w Warszawie szczepienie ludzi tylko z etapu "zero" i "jeden". Według rządu, ratusz podaje nieprawdziwe dane.

ESKA XD #012

Narodowy program szczepień niemożliwy do zrealizowania?

Przedstawiciele Unii Miast Polskich debatowali o "Narodowym programie szczepień". Uznali, że potrzebuje poprawek. - Na te chwilę w stolicy możemy zaszczepić maksymalnie 72 tysiące osób miesięcznie i według naszych wyliczeń w dwóch pierwszych etapach zajmie to prawie półtora roku - wylicza wiceprezydent Renata Kaznowska.

Czytaj także: Punkty masowych szczepień: W których miastach zostaną uruchomione? [LISTA]

- Dane podawane przez stołeczny ratusz są nieprawdziwe. Na tę chwilę możemy zaszczepić w Warszawie ponad 200 tysięcy ludzi, ale możemy też zwiększyć tę liczbę - przekonuje szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Mimo wszystko stołeczny ratusz przekonuje, że zaszczepienie wszystkich warszawiaków zgodnie z rządowym programem może zająć nawet kilka lat.

Slang młodzieżowy 2020 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza słowo NAUUURA?