Stadion Narodowy

i

Autor: Fot. Michał Ciemniewski Stadion Narodowy

Szpital na Narodowym ZAMKNIĘTY - czy będą szczepienia na stadionie?

2021-05-19 14:23

Podczas konferencji Michała Dworczyka w środę 19 maja poinformowano, że działanie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie zostanie zawieszona. W praktyce oznacza to jego zamknięcie. Wiele osób zastanawia się, czy w związku z tym przestanie być tam prowadzona akcja szczepień.

Szpital na Narodowym zamknięty - to wiadomość, jaką przekazał Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej w środę 19 maja. Szef KPRM powiedział, że zawieszenie działalności tzw. szpitala Narodowego to część operacji wygaszania szpitali tymczasowych w Polsce, którą niedawno zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia. Tymczasowy szpital covidowy na Stadionie Narodowym w Warszawie został uruchomiony w listopadzie 2020 roku. Istniała wówczas realna potrzeba stworzenia placówek, które mogłyby przyjąć wielu pacjentów na wypadek znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem. Wraz z poprawiającą się sytuacją pandemiczną w kraju, szpitale covidowe przestają być potrzebne. Michał Dworczyk zapowiedział, że ostatni pacjent opuści szpital na Stadionie Narodowym w niedzielę 23 maja. Po tym zostanie on zamknięty. Pojawia się jednak pytanie, czy w związku z zawieszeniem działalności placówki, zakończona zostanie również prowadzona na stadionie akcja szczepień?

Czy będą szczepienia na Narodowym po zamknięciu szpitala?

Szpital na Stadionie Narodowym będzie zamykany po 23 maja. Czy to oznacza, że mieszkańcy i mieszkanki Warszawy nie przyjmą tam szczepionki na koronawirusa? Do tej pory wykonano tam ponad ćwierć miliona szczepień, co zauważył Michał Dworczyk, ale na szczepienie na Narodowym wciąż czekają setki osób.

Wiadukt trasy Łazienkowskiej sypie się też po praskiej stronie

Na szczęście nie będzie trzeba szukać innych punktów szczepień. Zamknięcie szpitala na Narodowym nie oznacza zamknięcia funkcjonującego tam punktu szczepień. Są to bowiem dwie niezależne jednostki, które zlokalizowano w jednym miejscu. Osoby, które maja już wyznaczoną datę szczepienia na Narodowym, nie dostaną sms-a z informacją o zmianie.

Szpital na Narodowym będzie mógł wznowić działalność

Warto dodać, że choć szpital covidowy na Narodowym zostanie zamkniętym, w miejscu pozostanie infrastruktura. Ma to umożliwić ponowne uruchomienie szpitala tymczasowego, gdyby zaszła taka potrzeba.