Szpital na Stadionie Narodowym póki co stoi prawie pusty. Wkrótce zacznie funkcjonować także Szpital Południowy na Ursynowie. Na kiedy wyznaczono datę jego otwarcia?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szpital na Stadionie Narodowym póki co stoi prawie pusty. Wkrótce zacznie funkcjonować także Szpital Południowy na Ursynowie. Na kiedy wyznaczono datę jego otwarcia?

Szpital Południowy: Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów? Znamy datę otwarcia

2020-11-26 21:00

Szpital na Stadionie Narodowym póki co stoi prawie pusty. Wkrótce zacznie funkcjonować także Szpital Południowy na Ursynowie. Na kiedy wyznaczono datę jego otwarcia?

Nieważne poświęcenie hali sportowej

Szpital Południowy na Ursynowie: Kiedy przyjmie pacjentów?

Szpital Południowy na Ursynowie ma zacząć przyjmować pacjentów już od 22 stycznia. - Budżet państwa pokryje koszty przyśpieszonego oddania do użytku budynku. Agencja rezerw materiałowych dostarczy znaczną część zaopatrzenia - mówi Konstanty Radziwił, wojewoda mazowiecki.

Czytaj także: Mazowsze walczy z COVID-19: Powstanie bank butli tlenowych

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?

Szpitale tymczasowe na Mazowszu

W sumie na terenie województwa trwa budowa siedmiu tymczasowych szpitali. Poza Warszawą powstają w:

  • Ostrołęce,
  • Radomiu,
  • Płocku
  • i Siedlcach.

Wszystkie będą gotowe na przyjęcie chorych dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni, choć jak podkreśla wojewoda, wszystko idzie zgodnie z planem.

- Wszędzie tam prace postępują bardzo mocno do przodu. Odbywa się to zgodnie z terminarzem, który założyliśmy. Bardzo trudnym terminarzem - dodaje Radziwił.

Czytaj także: Autobusy z tlenem nie wożą pacjentów na Narodowy! "Cały czas stoją w zajezdni"

Obecnie ponad 3 tysiące łóżek dla pacjentów covidowych są już zajęte. Zostały jeszcze 2 tysiące. Nie wiadomo czy to wystarczy.

- Podjęliśmy ogromny wysiłek, aby udostępnić tych łóżek znacznie więcej niż do tej pory, ale nie jesteśmy pewni, czy ta rezerwa wystarczy - podkreślił wojewoda.

Na Mazowszu powstaną też banki rezerw tlenowych tak, aby tlenu w szpitalach nie zabrakło.