Szymon Marciniak

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Szymon Marciniak

Szymon Marciniak poprowadzi finał Mistrzostw Świata. "Ekipa, którą mam, jest tak mocna"

2022-12-17 9:06

Polski sędzia piłkarski Szymon Marciniak poprowadzi finał Mistrzostw Świata w Katarze między Argentyną a Francją. W rozmowie z Eską arbiter nie ukrywał radości i dumy z pracy całego swojego zespołu.

Szymon Marciniak, dzięki poprowadzeniu finału mundialu 2022, zapisze się w historii nie tylko polskiej, ale i światowej piłki. Jego asystentami będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Rolę czwartego sędziego będzie pełnił Amerykanin Ismail Elfath, a za VAR odpowiedzialny będzie Tomasz Kwiatkowski, czwarty z Polaków w finale.

Czytaj również: Półfinały i finał Mistrzostw Świata. Gdzie oglądać? Strefy kibica na Mundial 2022 w Warszawie

Szymon Marciniak o sędziowaniu finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022

- Myślę, że jest to takie pięć minut, ale to fajnie, bo została doceniona nasza praca. To nie jest tylko sędzia Marciniak, to polska federacja. Ekipa, którą mam, jest tak mocna i pozwolę sobie tutaj wymienić moich asystentów z Płocka - Paweł Sokolnicki i Tomek Listkiewicz - powiedział w rozmowie z Eską wyróżniony sędzia. 

W tegorocznym turnieju Szymon Marciniak prowadził wcześniej dwa spotkania - Francji z Danią (2:1) w fazie grupowej oraz Argentyny z Australią (2:1) w 1/8 finału.

Polski arbiter ma na już swoim koncie sędziowanie m.in. w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, czy Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Polska cierpiała. Szczęsny bohaterem. Komentarz po meczu Polska - Argentyna