Tajemnicze białe kapsułki leżą na ulicach Warszawy! Czy mogą być niebezpieczne?

i

Autor: Facebook.com/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany Tajemnicze białe kapsułki leżą na ulicach Warszawy! Czy mogą być niebezpieczne?

Tajemnicze białe kapsułki leżą na ulicach Warszawy! Czy mogą być niebezpieczne?

2021-02-25 17:40

Właściciele warszawskich czworonogów ostrzegają w Internecie przed tajemniczymi, białymi tabletkami na trawnikach i chodnikach. Nie wiadomo, skąd się wzięły. Można je było zobaczyć m.in. na Bielanach, Ursynowie i w Śródmieściu. Sprawą zainteresował się burmistrz Bielan, a wraz z nim stołeczna policja.

Białe kapsułki na trawnikach

Białe tabletki na trawnikach - o takim widoku w Internecie informują mieszkańcy stolicy. Sygnały o nietypowych kapsułkach dotarły też do władz Bielan. - Wtedy poinformowano odpowiednie służby - mówi burmistrz dzielnicy Grzegorz Pietruczuk.

- Od kilku dni docierały do nas informacje o dziwnych, białych kapsułkach porzuconych na terenie dzielnicy. We wtorek, późnym popołudniem przy ul. Księżycowej straż miejska zabezpieczyła 26 takich kapsułek. Po wstępnej analizie okazało się, że składem przypominają one środek do uzdatniania wody - mówi Grzegorz Pietruczuk.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

Co dalej z kapsułkami?

Teraz skład tabletek dokładnie przebada biegły - informuje nadkomisarz Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji nr 5 w Warszawie.

- Będziemy brać każdą wersję pod uwagę. Na początku na pewno skupimy się na kontakcie z różnymi instytucjami z pytaniem, czy te tabletki nie były przez kogoś zgubione, porzucone, czy zostały rozsypane przez osobę, która miała w tym konkretny cel. Dopóki nie będziemy znali składu chemicznego tych tabletek, to nie wiemy, czy są one dla kogokolwiek niebezpieczne. Równocześnie z działaniami biegłego, będziemy prowadzili własne działania - mówi nadkomisarz Elwira Kozłowska.

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?

Właścicielu - bądź czujny

Stołeczni weterynarze apelują o czujność do właścicieli czworonogów i ostrożność na spacerach. Z kolei władze Warszawy proszą, by wszystkie budzące podejrzenia przedmioty i substancje, które mogą zagrażać zwierzętom zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19 115.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!