Test Coopera w Warszawie 19 września. Swoją wydolność sprawdzicie za darmo

2022-09-14 10:07

Na poniedziałek, 19 września zaplanowano tegoroczny warszawski test Coopera - bieg pozwalający sprawdzić wydolność swojego organizmu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Czym jest test Coopera?

Test Coopera w Warszawie już w poniedziałek, 19 września. Mieszkańcy i mieszkanki stolicy znów sprawdzą swoją wydolność w próbie wytrzymałościowej opracowanej w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera. Test polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Chodzi o to, by w wyznaczonym czasie pokonać jak największy dystans. Swój wynik sprawdza się później w specjalnej tabeli (znajdziecie ją w galerii). Oceny kondycji w teście Coopera dokonuje się, w zależności od wieku i płci. Warszawiacy i warszawianki sprawdzą się w trzech kategoriach wiekowych oraz specjalnej kategorii dla sportowców.

Gdzie i o której darmowy test Coopera w Warszawie?

Test Coopera w poniedziałek, 19 września odbędzie się na bieżni Ośrodka Wawelska (dawniej Skry). Pierwszą serię biegów zaplanowano na godzinę 18:00, ale organizatorzy zachęcają, by przyjść wcześniej na rozgrzewkę. Na teren Ośrodka Wawelska można dostać się dwoma wejściami – przy zbiegu ulic Żwirki i Wigury z Wawelską albo od ulicy Rokitnickiej. Nie ma możliwości wjazdu samochodem.

Organizatorem poniedziałkowego testu jest Aktywna Warszawa – sportowy oddział stołecznego Ratusza. Udział w teście Coopera Warszawa 2022 jest bezpłatny. Nie trzeba dokonywać zapisów. Dodatkowo uczestnicy i uczestniczki otrzymają imienny dyplom z wynikiem oraz butelkę wody od Magnesia. Szczegółowe informacje znajdziecie w poniższym poście.

Finałowy występ Sary James w "America's Got Talent"