To prawdziwe święto kultury żydowskiej! Zbliża się festiwal Warszawa Singera

i

Autor: Materiały prasowe

To prawdziwe święto kultury żydowskiej! Zbliża się festiwal Warszawa Singera

2021-08-18 7:44

Osiem dni i dziesiątki występów, spektakli czy spotkań. W sobotę zaczyna się osiemnasta edycja festiwalu Warszawa Singera. To coroczna okazja do poznania kultury żydowskiej. Co w tym roku przygotowali organizatorzy? Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule!

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29
Elif / Kozacka miłość. Tak zmieniali się bohaterowie | ESKA XD - Hotplota #29

XVIII festiwal Warszawa Singera

Koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania i wiele więcej. To wszystko w ramach warszawskiego święta kultury żydowskiej. W sobotę rusza osiemnasty festiwal Warszawa Singera. Przez ponad tydzień w stolicy będzie można poznawać kulturę żydowską:

- Warto przyjść dla kultury żydowskiej. Mamy naprawdę znakomitych wykonawców, wspaniałych aktorów. Wieczory literackie... są nawet wieczory taneczne! Dużo będzie również pokazów filmowych - mówi organizatorka wydarzenia, Gołda Tencer

Czytaj także: PKP Intercity: Przewieziesz rower pociągiem za złotówkę!

Atrakcje festiwalu Warszawa Singera

Przez utrudnienia związane z covidowymi obostrzeniami, do Polski nie dotrą artyści z Izreala. Jednak mimo wszystko - atrakcji nie zabraknie. Jedną z nich będzie koncert muzyki filmowej Atanasa Valkova:

- Będzie to na pewno zróżnicowane i nie będziemy odgrywać tematów z filmu. Te tematy będą na pewno, ale na ich bazie będziemy improwizować, także to jest dla mnie tym bardziej wielkie wyzwanie i cieszę się, że mogę wziąć w tym udział - mówi Atanas Valkov

Wstęp na większość wydarzeń jest darmowy. Potrzebne są jedynie wejściówki lub telefoniczne potwierdzenie obecności w placówce, w której organizowany jest dany występ. Osiemnasty festiwal Warszawa Singera skończy się 29.08. Wtedy też w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbędzie się koncert finałowy. Na scenie wystąpi węgierski wirtuoz skrzypiec - Roby Lakatos.