Tomasz Knapik

i

Autor: Fot. screen YouTube Nasze Czytanie / https://www.youtube.com/channel/UChNqm_ZidIaTD5N8Bcf0mkw Tomasz Knapik Tomasz Knapik

Tomasz Knapik - znamy datę i miejsce pogrzebu. Syn lektora prosi żałobników o jedno

2021-09-08 10:35

Tomasz Knapik zmarł 6 września. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych lektorów filmowych i telewizyjnych odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 78 lat. Jego syn podał datę i miejsce pogrzebu ojca. Przy okazji wystosował prośbę do wszystkich, którzy zamierzają pojawić się na ceremonii.

Tomasz Knapik - pogrzeb słynnego lektora został już zaplanowany. O śmierci legendarnego "głosu polskiej telewizji" poinformował 6 września w mediach społecznościowych jego syn, Maciej Knapik. Tomasz Knapik był jednym z najbardziej rozpoznawalnych lektorów. Podkładał głos do dziesiątek filmów i seriali. Usłyszeć można go także w warszawskiej komunikacji publicznej - to jego głosem zapowiadane są kolejne przystanki autobusowe i tramwajowe. Oprócz pracy lektorskiej, Tomasz Knapik był również wykładowcą akademickim - pracował na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Wiadomo już, gdzie i kiedy zostanie pochowany Tomasz Knapik. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w ceremonii, powinni dowiedzieć się, o co przed pogrzebem prosi Maciej Knapik.

Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie

Data i miejsce pogrzebu Tomasza Knapika

Maciej Knapik, syn lektora, poinformował, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb jego ojca. Ceremonia odbędzie się 13 września, w poniedziałek, o godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Wojskowych Powązkach. Później, o 14.30, Ciało Tomasza Knapika zostanie przewiezione do grobu rodzinnego na Starych Powązkach, sprzed bramy IV (kw 198-4-1). Tam zostanie złożona trumna. Maciej Knapik wystosował również prośbę do wszystkich żałobników.

Wzruszająca prośba Macieja Knapika

W tym samym poście, w którym Maciej Knapik informuje o pogrzebie ojca, znajdujemy też prośbę do żałobników. Syn lektora zaapelował, by zamiast kwiatów wpłacić pieniądze na rzecz rodzin ewakuowanych z Afganistanu. We wpisie czytamy:

Jeśli przyjdziecie, proszę rozważcie, by zamiast kwiatów - wpłacić datek na uratowanych ostatnio nieszczęśników. Jeśli nie możecie być z nami, też warto im pomóc.

Link do zrzutki znajdziecie pod tym adresem: https://zrzutka.pl/gy5z25.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!