policja

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl

Tragedia na drodze, kierowca nagle zjechał na przeciwległy pas. Nie udało się go uratować

2022-11-24 17:07

Policja z Mławy wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym zderzyły się dwa pojazdy. Życia kierowcy jednego z nich nie udało się uratować.

23 listopada około godz. 15:00 doszło do poważnego wypadku na drodze relacji Mława – Szydłowo.

Dramat na mazowieckiej drodze

- Kierujący pojazdem marki Dodge, mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc od strony miejscowości Ciechanów w kierunku Mławy, na prostym odcinku drogi z nieustalonych wstępnie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem marki Renault - poinformowała asp. Aneta Prusik. Policjantka zaznaczyła, że za kierownicą ciężarówki z naczepą siedział mieszkaniec woj. małopolskiego

Pasażer jadący w aucie marki Dodge i kierowca ciężarówki nie ucierpieli w zdarzeniu. Mężczyzna siedzący za kierownicą pierwszego z wymienionych pojazdów trafił jednak do szpitala, gdzie zmarł. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Czytaj również: 56 fałszywych praw jazdy, 300 mandatów, 18 deportacji. Policja sprawdza przewozy z aplikacji

- Policjanci apelują o zachowanie maksymalnej ostrożności na drodze. Jesienno-zimowe warunki są trudne, a chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznym wypadkiem - podkreśliła mundurowa.

"Jechał na czołówkę z policjantem".