wypadek

i

Autor: Facebook / KP PSP w Legionowie

Z regionu

Tragedia na torach. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę, występują utrudnienia

2024-05-20 15:56

W poniedziałek, 20 maja pociąg Kolei Mazowieckich śmiertelnie potrącił mężczyznę przy stacji PKP w Chotomowie (woj. mazowieckie). Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu składów.

Tragiczny wypadek na torach w woj. mazowieckim

Bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie poinformował PAP, że z pociągu, który potrącił mężczyznę, strażacy z pomocą obsługi składu ewakuowali około 100 pasażerów, którzy przeszli na pobliską stację. - Nasze działania polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - dodał.

Na miejscu wypadku w poniedziałek wczesnym popołudniem pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. To oni wyjaśnią przyczyny wypadku.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów KM

Rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska poinformowała natomiast, że w związku z wypadkiem wprowadzony został wahadłowy ruch pociągów.

"Od godz. 12:45 wprowadza się wzajemne honorowanie biletów KM - ZTM na trasie linii L34 - odc. Chotomów - PKP Legionowo. Ponadto występują utrudnienia w obsłudze krawędzi peronowej na przystanku Legionowo - Przystanek w kierunku Nowy Dwór Mazowiecki" - czytamy na stronie ZTM Warszawa.

[AKTUALIZACJA GODZ. 15:30]

Trwa przywracanie rozkładowego ruchu pociągów Kolei Mazowieckich. Wzajemne honorowanie biletów będzie obowiązywało do godz. 17:00.

"Szaman" zatrzymany na Mazowszu - zobacz zdjęcia:

4-latek zginął pod kołami tramwaju. Babcia chłopca zeznawała w sądzie