świat

Turbulencje podczas lotu z Londynu do Singapuru. Ponad 70 osób rannych. Singapore Airlines są uznawane za jedną z wiodących linii lotniczych na świecie

2024-05-22 7:35

Jeden pasażer zmarł, a ponad 70 zostało rannych po silnych turbulencjach, w jakie wpadł samolot Singapore Airlines. Maszyna lądowała awaryjnie w Bangkoku. Światowe agencje zwracają uwagę, że Singapore Airlines są powszechnie uznawane za jedną z wiodących linii lotniczych na świecie i nie odnotowały w ostatnich latach żadnych poważnych zdarzeń.

Śmierć w samolocie. Turbulencje i awaryjne lądowanie samolotu Boeing 777-300ER Singapore Airlines

Ponad 140 pasażerów i członków załogi samolotu Boeing 777-300ER Singapore Airlines, który podczas z lotu z Londynu do Singapuru znalazł się w strefie silnych turbulencji, dotarło do Singapuru w środę rano po awaryjnym lądowaniu w Bangkoku. Wśród pasażerów dominowali Australijczycy, Brytyjczycy i Singapurczycy.

W wyniku incydentu 73-letni brytyjski pasażer zmarł na zawał serca. 71 rannych pasażerów, w tym sześcioro w stanie ciężkim, trafiło do szpitala. "W imieniu Singapore Airlines chciałbym złożyć najgłębsze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego" - oświadczył dyrektor generalny Goh Choon Phong.

Linie lotnicze poinformowały, że samolot znalazł się w strefie ekstremalnych turbulencji, gdy przelatywał nad dorzeczem Irrawadi w Birmie. Pilot zgłosił nagły wypadek medyczny - samolot został skierowany do Bangkoku. Według amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wypadki lotnicze związane z turbulencjami są najczęstszym rodzajem niebezpiecznych zdarzeń z udziałem statków powietrznych.

Agencja Reuters zauważa, że Singapore Airline są powszechnie uznawane za jedną z wiodących linii lotniczych na świecie i nie odnotowały w ostatnich latach żadnych poważnych zdarzeń. Incydent bada Singapurskie Biuro Śledcze ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSIB) przy udziale amerykańskich ekspertów.

Wojsko wyciągnęło samolot, który spadł na bagna w Wawrze