Śmieci

i

Autor: pixabay.com Śmieci

Uchwała śmieciowa ZAKWESTIONOWANA - co ze zmianą opłat od stycznia?

2021-12-17 12:36

Nowym sposobem kalkulowania opłat za śmieci miało być naliczanie stawki w zależności od metrażu. Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała uchwałę wprowadzającą takie rozwiązanie. Co zatem z zapowiadanymi przez miasto zmianami, które miały obowiązywać od stycznia? O tym w naszym artykule.

Uchwała śmieciowa zakwestionowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową! Taką wiadomość przekazał dziennikarzom w piątek, 17. grudnia Rafał Trzaskowski. Dokument przygotowany przez miasto przewidywał naliczanie stawek za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania. Ustawa została uchwalona 18. listopada, a nowe przepisy obowiązywać miały od 1. stycznia 2022. Dokument budził spore kontrowersje. Sprzeciwiały mu się spółdzielnie oraz mieszkańcy i mieszkanki Warszawy - sposób naliczania opłat uważany był za niesprawiedliwy. Przeciwnicy uchwały mogą więc uznawać decyzję RIO za sukces. Zakwestionowanie planów ratusza nie kończy jednak sprawy. Co dalej z opłatami za śmieci w Stolicy? Czy po nowym roku zmienią się stawki? O tym w dalszej części artykułu.

Lotnisko Chopina - w tłumie i ścisku czekali na test

Będzie powrót do dawnego sposobu naliczania?

Warszawski ratusz musi się teraz zająć przygotowaniem nowej uchwały o naliczaniu stawek za wywóz nieczystości. Wiele wskazuje na to, że miasto wróci do systemu przewidującego naliczanie od gospodarstwa domowego. W takim wypadku obowiązywać będą stawki 85 złotych za mieszkanie i 107 złotych za domek jednorodzinny.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!