Uwaga na fałszywe SMS-y! Oszuści rozdają bony z Żabki

i

Autor: pixabay.com, Twitter/CERT Polska Uwaga na fałszywe SMS-y! Oszuści "rozdają" bony z Żabki

Uwaga na fałszywe SMS-y! Oszuści "rozdają" bony z Żabki

2022-11-02 13:17

Uwaga na fałszywe wiadomości SMS. Oszuści rozsyłają fałszywe linki podszywając się pod sieć sklepów Żabka. Jak ostrzega CERT Polska, to nowy wariant kampanii phishingowej.

Uwaga na fałszywe SMS-y!

CERT Polska ostrzega przed oszustami. Uruchomiono nową kampanię  phishingową. Do użytkowników telefonów rozsyłane są fałszywe wiadomości SMS. Znajduje się w nich link prowadzący do bonu na zakupy w sieci sklepów Żabka. Oszuści namawiają do pobrania kuponu na 2000 zł.

- Otrzymałeś kupon na zakupy od Żabka - brzmi treść wiadomości. Następnie pojawia się link. Po kliknięciu użytkownik jest kierowany do strony wykorzystującej wizerunek Żabki. System prosinas o zalogowanie się, by odebrać kupon do 2 tys. zł. Nominały kuponów to 100, 200, 500, 1000 i 2000 zł. Narzędzie zaprojektowane przez oszustów prosi o autoryzację za pośrednictwem banku. Po zalogowaniu się prawdopodobnie moglibyśmy utracić dostęp do konta bądź znajdujących się na nim pieniędzy.

Czytaj także: Te muzea w Warszawie zwiedzisz za darmo! Sprawdź, kiedy nie trzeba płacić za bilet

- Uwaga‼️Ostrzegamy przed nowym wariantem kampanii phishingowej. Oszuści wysyłają SMS-y z linkiem prowadzącym do rzekomego bonu na zakupy w Żabce. Po kliknięciu w odnośnik otwiera się strona wykorzystująca wizerunek @ZabkaPolska z informacją o otrzymaniu kuponu o wartości 2000zł - czytamy na Twitterze CERT Polska.

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man