Varso Tower

i

Autor: YouTube trabin https://www.youtube.com/channel/UCpeLJXllFOSoQhiS6Tr3bAw Varso Tower

VARSO TOWER - wysokość, iglica, taras widokowy, otwarcie - wszystko, co musisz wiedzieć o wieżowcu

2021-05-11 9:54

Drapacz chmur na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II jest najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej! Z naszego artykułu dowiecie się między innymi, ile metrów liczy wieżowiec Varso Tower, kiedy nastąpi jego otwarcie i czy będzie miał taras widokowy.

Varso Tower - wysokość, iglica, taras widokowy, otwarcie. To najczęściej pojawiające się w wyszukiwarce internetowej zapytania dotyczące warszawskiego wieżowca. Zainteresowanie tym niesamowitym przedsięwzięciem deweloperskim jest uzasadnione. W końcu Varso Tower jest najwyższym budynkiem nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej! Rekord wysokości został oficjalnie ustanowiony w lutym 2021, kiedy to na szczycie wieżowca zamontowano 80-metrową iglicę. Prace zbliżają się ku końcowi, a budynek Varso Tower, zlokalizowany przy ul. Chmielnej 69, już teraz wyróżnia się w panoramie Warszawy znacznie przewyższając Pałac Kultury, który jeszcze do niedawna był najwyższym budynkiem w Stolicy. Czekając na otwarcie Varso Tower poznajcie najciekawsze fakty dotyczące wieżowca w Warszawie.

Otwarcie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema

Varso Tower - wysokość

Neomodernistyczny wieżowiec Varso Tower początkowo miał mieć wysokość 130 metrów. Okazało się jednak, że możliwe będzie wybudowanie wyższego wieżowca. Dzięki temu Varso Tower jest najwyższym budynkiem na terytorium Unii Europejskiej, wyprzedzając (przed opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię) 309,6-metrowy wieżowiec The Shard w Londynie. Całkowita wysokość Varso Tower wraz z iglicą to 310 metrów. Budynek liczy 53 piętra.

Warszawskie wieżowce

Pytanie 1 z 12
Jak się nazywa ten warszawski wieżowiec?
Zdjęcie

Varso Tower - iglica

Iglica Varso Tower wieńczy budynek. Jej montaż zakończył się w lutym 2021 roku. Przed jej ustawieniem na szczycie, budynek liczył 230 metrów. Łatwo więc obliczyć, że iglica Varso Tower ma 80 metrów. Konstrukcja waży ponad 70 ton. Poniżej zobaczycie wideo pokazujące jej instalację.

Varso Tower - taras widokowy

Taras z widokiem na panoramę Warszawy będzie umieszczony niemal dwukrotnie wyżej, niż taras widokowy Pałacu Kultury. Zaplanowano go bowiem na wysokości 230 metrów. Ma on być ogólnodostępny, a wejście będzie biletowane. Ponadto nieco niżej, bo na 46 piętrze, zlokalizowana zostanie restauracja z panoramicznym widokiem. Zobaczcie wizualizację tarasu widokowego Varso Tower.

Varso Tower - otwarcie

Kiedy otwarcie Varso Tower? Wiosną 2020 zakończyła się budowa dwóch niższych budynków kompleksu - Varso 1 i Varso 2, które mają wysokość 81 i 90 metrów. Część najemców rozpoczęła w nich już swoją działalność. Prace nad drapaczem chmur zmierzają zaś ku końcowi, a samo otwarcie Varso Tower jest przewidziane w pierwszym półroczu 2022 roku.

Varso Tower - wizualizacja

Wizualizacje Varso Tower dostępne są między innymi na poświęconej budynkowi stronie varso.com. Grafiki wizualizacyjne zobaczycie też w zamieszczonym niżej wideo. Trzeba przyznać, że drapacz chmur zachwyca przede wszystkim szklaną elewacją, która upodabnia go do odbijającego promienie słoneczne kryształu wyrastającego z tkanki miasta.