PGE Narodowy

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Sport

W czwartek Warszawa wypełni się kibicami. Jak najszybciej dojechać na PGE Narodowy? Jak wrócić?

2023-09-07 19:34

W czwartek, 7 września na PGE Narodowym zostanie rozegrany mecz Polska - Wyspy Owcze. Tego dnia po Warszawie będą się poruszały tysiące kibiców, starające się dotrzeć na stadion, a później z niego wrócić. Jak zrobić to najszybciej i najwygodniej?

Mecz Polska - Wyspy Owcze w Warszawie - jak dojechać na PGE Narodowy?

Najszybciej i najwygodniej będzie oczywiście dojechać na PGE Narodowy metrem. Warszawski ratusz podkreśla, że pociągi linii M2 podjeżdżają na kolejne stacje co kilka minut. Poza tym kibice mogą wybrać pociągi SKM i Kolei Mazowieckich, a także tramwaje jadące mostem Poniatowskiego oraz autobusy.

- Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro, SKM) oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM. Ponadto mogą bezpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź, od godziny 6:00 w czwartek 7 września, do godziny 1:00 w piątek 8 września - podkreślono.

Standardowo, jak dzieje się to w przypadku dużych imprez na PGE Narodowym, ruch na Saskiej Kępie zostanie ograniczony. Od godz. 18:30 do godz. 20:45 wyłączone z ruchu indywidualnego zostaną obszary wydzielone: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i ul. Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, ul. Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Warto pamiętać, że zakazy te nie obowiązują m.in. taksówek oraz autobusów, więc te środki transportu można wybrać bez obaw.

- W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 17:00 do zakończenia meczu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ul. Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście. Jeśli zamknięte zostaną ul. Sokola, Zamoście i Zamoyskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ul. Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą przez most Świętokrzyski, następnie ul. Zajęczą, Topiel i Tamka ponownie na most Świętokrzyski - przekazali urzędnicy.

Mecz Polska - Wyspy Owcze w Warszawie - jak wrócić z PGE Narodowego?

Po zakończeniu spotkania, ok. godz. 22:15, policja może podjąć decyzję o zamknięciu ruchu na moście Poniatowskiego oraz w Al. Jerozolimskich (od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle'a). Jeśli tak się stanie, pojazdy komunikacji miejskiej trafią na objazdy.

- Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z osiedla Piaski na pl. Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli do ronda Wiatraczna. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9. Autobusy z pl. Zawiszy pojadą: Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Al. Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona do ronda Wiatraczna - przekazano.

Poza tym pasażerowie będą musieli pamiętać, że "autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim". Na ulice ruszą natomiast dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Jak przekazał ratusz, będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy.

- Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, al. Waszyngtona, al. Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z al. Zielenieckiej będą jeździły w kierunku PKP Wola (Wolska) - podkreślono.

Dawid Podsiadło na PGE Narodowym w Warszawie - zobacz zdjęcia:

„Super Express” zwiedził PGE Narodowy. Wyjątkowy spacer po domu reprezentacji Polski!