W Warszawie powstanie hostel dla osób LGBT+ Kto będzie mógł z niego skorzystać?

i

Autor: Konrad Traczyk W Warszawie powstanie hostel dla osób LGBT+ Kto będzie mógł z niego skorzystać?

W Warszawie powstanie hostel dla osób LGBT+. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

2021-02-24 19:25

Warszawa chce pomóc osobom LGBT+. Dlatego w stolicy powstanie specjalny hostel dla osób nieheteronormatywnych. Miasto ogłosiło konkurs, a w nim poszukuje organizacji, która poprowadzi obiekt. Pilotaż programu ma ruszyć 1 kwietnia. To jeden z elementów Karty LGBT+ podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Hostel LGBT+ w Warszawie

Warszawa to kolejne miasto po Poznaniu, Łodzi i Krakowie, w którym powstanie hostel LGBT+. Jak mówi rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka, w Polsce nasila się problem dyskryminacji, dlatego takie działania ze strony samorządów są konieczne.

- Wyłoniony w ramach konkursu oferent będzie prowadził mieszkania we wskazanym budynku na terenie Warszawy, do którego zostanie ograniczony dostęp dla osób postronnych. Okres pobytu w mieszkaniu wynosi maksimum 3 miesiące. W warunkach konkursu jest zapisane m.in. udzielanie wszechstronnej pomocy i wsparcia - w tym wsparcia psychologicznego i poradnictwa dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej, które znajdują się w sytuacji kryzysowej - mówi Karolina Gałecka.

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?

Hostel LGBT+ od 1 kwietnia

Pomysł powstania hostelu chwali rzeczniczka stowarzyszenia Lambda Warszawa Yga Kostrzewa. Jak mówi - to bardzo potrzebna inicjatywa.

- Czekamy na nią już od co najmniej 2 lat. Cieszę się, że wreszcie udało się ogłosić konkurs, do którego oczywiście będziemy startować. Prowadziliśmy w minionych latach taki hostel przez półtora roku i mamy bardzo dużą wiedzę, jak to robić. Jest bardzo wiele osób, które zwracają się do nas z pytaniami, nie mają gdzie mieszkać, mają okresowe trudności, żeby znaleźć pracę - tłumaczy Yga Kostrzewa.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Problem bezdomności osób nieheteronormatywnych staje się coraz powszechniejszy m.in. ze względu na pandemię koronawirusa. Pilotaż programu ma potrwać do końca 2023 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!