Agresywny rowerzysta

i

Autor: Fot. screen YouTube STOP CHAM / https://www.youtube.com/channel/UCJ0VFYHC4J6KhC_ohzrJ0eA Agresywny rowerzysta

Warszawa: AGRESYWNY ROWERZYSTA - co ten człowiek wyprawia?! [WIDEO]

2021-10-08 13:31

Nie wiadomo, czemu rowerzysta tak bardzo się wściekł. Pewne jest natomiast jedno - złamał mnóstwo przepisów i zachował się nieodpowiedzialnie stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Wideo znajdziecie w naszym artykule.

To nagranie z kanału STOP CHAM można potraktować jako instruktarz pokazujący, jak NIE JEŹDZIĆ rowerem po Warszawie. Nie chodzi tylko o jego jawnie agresywne zachowanie, ale też o to, co wyprawia na drodze! Lista przepisów, które złamał w zaledwie kilkadziesiąt sekund, jest naprawdę długa! Ten rowerzysta stworzył wielkie zagrożenie dla siebie i innych użytkowników jezdni, po czym... po prostu odjechał w swoją stronę. Można wymienić jeszcze jedną konsekwencję jego szalonej jazdy - psucie opinii innym rowerzystom, który w mieście i tak nie mają lekko. Wideo zarejestrowane przez świadka kamerą samochodową znajdziecie w dalszej części artykułu.

Michał Wawrykiewicz: Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego to prawna Targowica. To wyrok na zamówienie

Warto zwrócić uwagę na zielony listek przyklejony do tylnej szyby auta. To znak, że za kierownicą siedzi ktoś początkujący. Być może kobieta bez doświadczenia w prowadzeniu niechcący doprowadziła do sytuacji, która rozwścieczyła rowerzystę. W żadnym wypadku nie usprawiedliwia to jednak jego zachowania.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wyprzedza samochód i uderza w szybę auta - wściekły atak rowerzysty

Sytuację zarejestrowano w okolicy skrzyżowania ul. Powązkowskiej z Okopową. Widać na nim rowerzystę pędzącego po prawej stronie jezdni. Wyraźnie widać, że próbuje wyprzedzić jadące obok auto. Choć prawo dopuszcza w pewnych sytuacjach manewr wyprzedzania samochodu przez rower, w tym wypadku na pewno nie powinien tego robić. Rowerzysta łamie po drodze wiele przepisów: wyprzedzanie pasem do skrętu w prawo, zajeżdżanie samochodu od lewej strony, blokowanie aut, a na koniec przejazd przez pasy na czerwonym świetle. Najgorsza jest jednak jego agresja w stosunku do kierującej srebrną skodą. Mężczyzna uderza w jej szybę i - jak można wywnioskować - krzyczy do kobiety w aucie. Zobaczcie to na poniższym wideo.