Warszawa

i

Autor: Canva.com

Ranking

Warszawa dalej z tyłu stawki. Nowy ranking nie zmienił pozycji stolicy

2023-12-07 15:40

Firma Kearney opublikowała w ostatnim czasie najnowszą klasyfikację w rankingu Global Cities Index 2023. Zestawienie ocenia atrakcyjność 156 kluczowych miast świata. Warszawa znalazła się na tym samym miejscu, co w zeszłym roku. Liderem pozostał wciąż Nowy Jork.

Ranking Global Cities Index 2023. Warszawa wciąż z tyłu stawki

Najnowsze zestawienie rankingu Global Cities Index 2023 ponownie przedstawiło kluczowe miasta na całym świecie. Aktualizacja rankingu przygotowywanego przez firmę doradztwa strategicznego Kearney dalej nie zmieniła dotychczasowej pozycji Warszawy. Stolica Polski pozostała na 65. miejscu. W naszym regionie to jednak jeden z lepszych wyników. Wyżej znalazła się tylko czeska Praga - 47. miejsce. Warszawa w tej klasyfikacji zaliczyła swój historyczny wynik w 2018 r. To właśnie wtedy największe polskie miasto znalazło się na wyjątkowym, 54. miejscu. 

Gorsza sytuacja dotknęła stolicę Węgier. Pozycja Budapesztu zmniejszyła się o siedem miejsc w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Z kolei liderami rankingu są niezmiennie Nowy Jork, Londyn, Paryż, Tokio i Pekin.

Pierwsza dziesiątka zestawienia Global Cities Index 2023 prezentuje się następująco:

  1. Nowy Jork;
  2. Londyn;
  3. Paryż;
  4. Tokio;
  5. Pekin;
  6. Bruksela;
  7. Singapur;
  8. Los Angeles;
  9. Melbourne;
  10. Hong Kong.

Zobacz poniżej zdjęcia nowych granic Strefy Czystego Transportu w Warszawie:

Iluminacja świąteczna w Warszawie rozbłysła. Jest jak w bajce!