Warszawa.

i

Autor: Lan Pham flickr.com Warszawa.

WARSZAWA DLA WSZTSTKICH w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii

2021-05-17 10:47

17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. To niezwykle ważne święto dla wszystkich zaangażowanych w szerzenie wiedzy na temat dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. W akcję angażuje się też Warszawa.

Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii to coroczne święto obchodzone 17 maja. Data nie jest przypadkowa. Właśnie tego dnia w 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację wszystkich osób nieheteronormatywnych i o różnej tożsamości płciowej. Niestety wciąż jest ona trudna. Osoby LGBT+ codziennie spotykają się z szykanami, dyskryminacją oraz - co najgorsze - z psychiczną i fizyczną przemocą. Problem istnieje także w Polsce. Według rankingu Rainbow Index z 2020 roku, oceniającego traktowanie osób LGBT w 49 europejskich krajach, Polska znalazła się na 43 miejscu. Właśnie dlatego zaangażowanie w obchody Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii jest bardzo ważne. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski opublikował na Facebooku wpis, w którym stwierdza wprost, że stolica jest miastem dla wszystkich.

Spontaniczna impreza na Bulwarach Wiślanych w Warszawie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Trzaskowski: Wyrażamy – dziś i zawsze – naszą solidarność z osobami LGBT+

Na Facebooku prezydenta Warszawy pojawił się wpis z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Rafał Trzaskowski deklaruje w nim, że Warszawa jest solidarna z osobami LGBT+. Dalej mówi też o podejmowanych przez stolicę działaniach, które mają na celu wsparcie wszystkich osób nieheteronormatywnych i o odmiennej tożsamości płciowej. Prezydent wymienia między innymi prace nad zwiększeniem oferty wsparcia psychologicznego i prawnego. O czym jeszcze mówi Rafał Trzaskowski we wpisie? Jego pełną treść znajdziecie poniżej.